To wcale nie było łatwe spotkanie dla Wolsztyniaka

(flig)
Jeszcze na kilka dni przed meczem Wolsztyniak miał wielkie kłopoty związane z kontuzjami i chorobami. Zespół się jednak zmobilizował.

W ekipie tym razem pierwsze skrzypce grali młodzi zawodnicy i oni sprawili, że gospodarze wygrali spokojnie i pewnie, choć Grunwald walczył do końca. Zaczęło się od bramki Marcina Cichego, ale potem trzy trafienia zaliczyli goście. Wolsztyniak odpowiedział czterema bramkami (Cichy, Norbert Szutta, Maciej Kiciński, Artur Chrapa).

Przez następne minuty trwała zażarta walka, ale szala lekko przechyliła się w stronę Grunwaldu, bo w 26 min goście wygrywali 14:12. Wolsztyniak jednak wrzucił wyższy bieg i szybko zdobył kolejno pięć ostatnich bramek tej połowy (po dwie Damian Kubiak i Cichy jedną Jarosław Petelski). W drugiej połowie mecz był wyrównany, ale ze stała przewagą trzech - czterech goli Wolsztyniaka.

Goście walczyli bardzo ambitnie i w 37 min doszli nas na odległość jednego trafienia, bo prowadziliśmy tylko 31:30. Końcówka była jednak tak piorunująca, jak ostatni fragment pierwszej połowy. Zdobyliśmy pięć bramek (Hubert Kaczmarek i Kiciński po dwie oraz Patelski) goście jedną i skończyło się pewnym zwycięstwem.

- Chcę pochwalić młodzież - powiedział trener Wojciech Hanyż. - Jarek Patelski grał bardzo dobrze, Damian Kubiak zdobył dwa ważne gole, a Marcin Cichy od kilku spotkań jest naszym najlepszym zawodnikiem. Sukcesywnie wprowadzamy do zespołu młodych. Zresztą juniorzy są ustawiani w swoich spotkaniach tak samo jak pierwszy zespół, więc każdy z nich, który wchodzi na parkiet w meczach pierwszej ligi, wie co ma grać. To wcale nie był łatwy mecz. Raczej drugiego miejsca już nie wywalczymy, ale trzecie jest bardzo realne.

WOLSZTYNIAK WOLSZTYN - GRUNWALD RUDA ŚL. 36:31 (17:14)

WOLSZTYNIAK: Musiał, Płóciniczak - Cichy 7, Patelski 6, Kiciński i J. Tomiak po 5, Pietruszka, Szutta i Kaczmarek po 3, Chrapa i Kubiak po 2, Tokarek, Radny.

GRUNWALD: Grasiczek, Wolniaczek - Płonka 8, Władecki 7, Kalisz 5, Zarzycki 4, Gansiniec i Księżek po 3, K. Borowiec 1., R. Borowiec, G. Lisowski, Przybyła.