TOGETAIR- Ostatni dzień konferencji

Materiał informacyjny togetair.eu

Wideo

Udostępnij:
W piątek odbędzie trzeci i zarazem ostatni dzień drugiej edycji Szczytu Klimatycznego – TOGETAIR. W wydarzeniu udział weźmie premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Na ten dzień również zaplanowano 6 paneli tematycznych.

W piątek zakończy się 3- dniowy Szczyt klimatyczny- TOGETAIR. To już druga edycja tego wydarzenia. Swój udział w tym dniu zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, który zainauguruje start imprezy. Oprócz szefa rządu swoją obecność potwierdziła również minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Podobnie jak w dniach poprzednich, na piątek zaplanowano 6 paneli dyskusyjnych.

O godz. 9.20, podczas pierwszej debaty „Polski Nowy Ład i Krajowy Plan Odbudowy- Ekologia szansą rozwoju innowacji, ekonomicznego wzrostu i poprawy zdrowia Polaków” eksperci skupią się na wsparciu szeroko rozumianego rozwoju ekologicznych technologii i innowacji oraz tym jak czyste powietrze wpływa na zdrowie Polaków. W panelu tym udział weźmie. m.in. minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka oraz przewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. gospodarki zeroemisyjnej i europejskiego Zielonego ładu, poseł Jadwiga Emilewicz.

Poszczególne debaty dostępne na stronie internetowej pod adresem: https://togetair.eu/

Na godz. 10.50 zaplanowano drugi panel- „Lokalni dostawcy. Rozwój ekologicznego rolnictwa” do którego wprowadzi nas Janusz Wojciechowski, Komisarz UE ds. rolnictwa. Chodzi o dyskusję dotyczącą zmniejszenia emisje w sektorze rolnictwa. Co zrobić, by ograniczyć wpływ przemysłowej hodowli na środowisko? Poruszony zostanie także temat wdrożenia zerowaste w łańcuchu dostaw oraz polskiej zdrowej i ekologicznej żywności.

O godz. 12.30 rozpocznie się blok poświęcony ESG i Zielonym Obligacjom. Eksperci będą rozmawiali o instrumentach wsparcia dla ekologicznych inicjatyw przewidziane przez banki i instytucje krajowe oraz jak samorządy i przedsiębiorcy mogą skorzystać na zielonych obligacjach.

O godz. 14.10 podczas czwartego panelu eksperci zajmą się tematem „Cyfrowej transformacji Polski”. Poruszony zostanie m.in. temat tego w jaki sposób informatyzacja może pomóc monitorować lub zarządzać procesami w ochronie środowiska, czy w których sektorach mogłyby się sprawdzić? Analizie poddane zostany także stan cyfryzacji wśród przedsiębiorców.

Godz. 15.40 – piąta debata poświęcona zostanie zagadnieniom miast przyjaznym mieszkańcom. Chodzi o innowacyjne budownictwo ekologiczne.

Godz. 17.10 – cykl wykładów ostatniego dnia Szczytu poświęcony zostanie wyzwaniom gospodarki komunalnej. Omówione zostaną m.in. rozwiązania, które samorządy mogą wdrożyć, by obniżyć ceny oraz szanse i wyzwania gospodarki w obiegu zamkniętym.

Więcej informacji: https://togetair.eu/

Materiał oryginalny: TOGETAIR- Ostatni dzień konferencji - Polska Times

Dodaj ogłoszenie