Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Komenda chce 18 mln zł odszkodowania. Niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo mężczyzna opowiedział o życiu w więzieniu

rik
Marek Szawdyn/ Polskapress
Tomasz Komenda, który został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo, będzie domagać się po milionie złotych za każdy rok spędzony w więzieniu. Komenda chce założyć swój biznes. Wkrótce ma ukazac się książka na jego temat.

Tomasz Komenda spotkał się z dziennikarzami i wyjawił, że będzie starał się o 18 mln zł odszkodowania za 18 lat spędzonych w więzieniu. Po odszkodowanie wystąpi do sądu pod koniec roku. Komenda był zbyt zdenerwowany i jego oświadczenie przeczytał jeden z dziennikarzy. "Większość z państwa przez ostatnie 18 lat zarobiło milion, a może i więcej. Ja nie zarobiłem ani złotówki. Mama kupowała mi kawę i papierosy. Możecie powiedzieć, że byłem na utrzymaniu państwa, ale nawet jedzenia nie dostawałem, bo zabierali mi je współwięźniowie. Najadałem się tylko, gdy mama coś kupiła" - usłyszeli dziennikarze.

Przeczytaj też:Tomasz Komenda: Mam na oku dziewczynę. Mam 42 lata, czas na dzieci

Głos w sprawie Komendy zabrał też jego pełnomocnik, prof. Zbigniew Ćwiąkalski. - Teraz jest głośno o mężczyźnie, który został skazany na 15 lat i w ciągu tylko dwóch lat miał 90 przepustek. Tomasz Komenda przez 18 lat nie miał ani jednej, mimo że wielokrotnie o nie prosił. Po wyjściu na wolność musiał się wszystkiego nauczyć: jak kupić bilet autobusowy, jak obsługiwać telefon, jak żyć. Jego straty moralne są niemierzalne - powiedział.

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

Tomasz Komenda: Jak ci ludzie, którzy mnie wsadzili mogą patrzeć w lustro?

Komenda łamiącym się głosem przypomniał ciężkie chwile z więzienia. - Wielokrotnie byłem bity i łamany. Kiedy współwięźniowie okładali mnie na spacerniaku, strażnicy odwracali głowy, kiedy szedłem po pomoc do psychologa, ten zamiast słuchać mnie, podlewał kwiatki i wycierał kurze. Trzy razy współwięźniowie odcinali mnie ze sznura.

W rozmowie z "Super Expessem" wykawił, że chciałby otworzyć myjnię samochodową oraz, że myśli o założeniu rodziny.
Powodem spotkania z dziennikarzami była książka "25 lat niewinności" napsana przez Grzegorza Głuszaka, która ukaże się nakładem wydawnictwa "Znak".

Zbigniew Ćwiąkalski na spotkaniu ze studentami Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zbigniew Ćwiąkalski: Gdyby nie upór jednej osoby Tomasz Kome...

WINOBRANIE 2018></a><br><br><hr/><center><h2>WINOBRANIE 2018 - zapowiedź wydarzenia </a><br><br><a href=![PROGRAM WINOBRANIA 2018]](https://gazetalubuska.pl/winobranie/)

Winobranie 2018 to nie tylko koncerty i spotkania ze sztuką. To także sportowe emocje. W tym roku na pewno ich nie zabraknie! W programie Winobrania 2018 znalazło się mnóstwo wydarzeń m.in. Nocny Bieg Bachusa, IX LOTTO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej czy Bieg Gladiatora. Sprawdźcie, jakie jeszcze imprezy sportowe odbędą się podczas Winobrania 2018. Program znajdziecie na kolejnych slajdach >>> WINOBRANIE 2018 - zapowiedź wydarzenia WINOBRANIE 2018 - POLECAMY RÓWNIEŻ: Winobranie 2018: Winobusem do lubuskich winnic na Festiwal Otwartych Winnic [ROZKŁAD JAZDY WINOBUSÓW, BILETY];nf[/b] Zobacz korowód winobraniowy na archiwalnych zdjęciach;nfPROGRAM WINOBRANIA 2018  ZNAJDZIECIE POD TYM LINKIEM

Winobranie 2018: IX LOTTO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puch...

Na zdjęciu: Imię: Odpadek, ulica: KrawieckaJest ich już 45 i co chwilę pojawiają się kolejne.  Pierwsze zamieszkały w Zielonej Górze kilka lat temu. Nie ma się co dziwić, że na miejsce zamieszkania wybrały sobie właśnie Winny Gród, gdyż są to dzieci Bachusa, rzymskiego boga wina, który usadowił się na zielonogórskim deptaku. Każdy z nich ma swoją historię i innego sponsora. Spotkać je można w różnych zakątkach miasta. Szczególnie upodobały sobie deptak. Robią zdjęcia, częstują owocami, obserwują mieszkańców. Wszystkie figurki, dość oryginalne i charakterystyczne. Hamlet, Skarboniusz, Naftikus, Aldemedus, Brukus, na pewno nie można przejść obok nich obojętnie. - Z nimi spacer po mieście to prawdziwa przyjemność i świetna zabawa - zapewniają pracownicy centrum informacji turystycznej. Można się przy tym świetnie bawić, poznając uroki Zielonej Góry. Autorami zielonogórskich Bachusików są Artur Wochniak i Robert Tomak. Poznajcie wszystkie zielonogórskie Bachusiki, które już mieszkają w Winnym Grodzie.  Prezentujemy je na kolejnych zdjęciach w galerii. [b]Zobacz też: Odsłonięcie rzeźby Bachusika Polporka

Winobranie 2018: W mieście wina nie możesz ich przeoczyć. Po...

Jak dobrze znasz Bachusa? [QUIZ]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska