Tomasz Komenda chce 18 mln zł odszkodowania. Niesłusznie...

  Tomasz Komenda chce 18 mln zł odszkodowania. Niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo mężczyzna opowiedział o życiu w więzieniu

  rik

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Tomasz Komenda chce 18 mln zł odszkodowania. Niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo mężczyzna opowiedział o życiu w więzieniu

  ©Marek Szawdyn/ Polskapress

  Tomasz Komenda, który został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo, będzie domagać się po milionie złotych za każdy rok spędzony w więzieniu. Komenda chce założyć swój biznes. Wkrótce ma ukazac się książka na jego temat.
  Tomasz Komenda chce 18 mln zł odszkodowania. Niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo mężczyzna opowiedział o życiu w więzieniu

  ©Marek Szawdyn/ Polskapress

  Tomasz Komenda spotkał się z dziennikarzami i wyjawił, że będzie starał się o 18 mln zł odszkodowania za 18 lat spędzonych w więzieniu. Po odszkodowanie wystąpi do sądu pod koniec roku. Komenda był zbyt zdenerwowany i jego oświadczenie przeczytał jeden z dziennikarzy. "Większość z państwa przez ostatnie 18 lat zarobiło milion, a może i więcej. Ja nie zarobiłem ani złotówki. Mama kupowała mi kawę i papierosy. Możecie powiedzieć, że byłem na utrzymaniu państwa, ale nawet jedzenia nie dostawałem, bo zabierali mi je współwięźniowie. Najadałem się tylko, gdy mama coś kupiła" - usłyszeli dziennikarze.

  Przeczytaj też: Tomasz Komenda: Mam na oku dziewczynę. Mam 42 lata, czas na dzieci

  Głos w sprawie Komendy zabrał też jego pełnomocnik, prof. Zbigniew Ćwiąkalski. - Teraz jest głośno o mężczyźnie, który został skazany na 15 lat i w ciągu tylko dwóch lat miał 90 przepustek. Tomasz Komenda przez 18 lat nie miał ani jednej, mimo że wielokrotnie o nie prosił. Po wyjściu na wolność musiał się wszystkiego nauczyć: jak kupić bilet autobusowy, jak obsługiwać telefon, jak żyć. Jego straty moralne są niemierzalne - powiedział.

  POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

  Tomasz Komenda: Jak ci ludzie, którzy mnie wsadzili mogą patrzeć w lustro?  Komenda łamiącym się głosem przypomniał ciężkie chwile z więzienia. - Wielokrotnie byłem bity i łamany. Kiedy współwięźniowie okładali mnie na spacerniaku, strażnicy odwracali głowy, kiedy szedłem po pomoc do psychologa, ten zamiast słuchać mnie, podlewał kwiatki i wycierał kurze. Trzy razy współwięźniowie odcinali mnie ze sznura.

  W rozmowie z "Super Expessem" wykawił, że chciałby otworzyć myjnię samochodową oraz, że myśli o założeniu rodziny.
  Powodem spotkania z dziennikarzami była książka "25 lat niewinności" napsana przez Grzegorza Głuszaka, która ukaże się nakładem wydawnictwa "Znak".

  WINOBRANIE 2018 /></a><br><br><hr/><center><h2>WINOBRANIE 2018 - zapowiedź wydarzenia </a><script class=

  PROGRAM WINOBRANIA 2018]

  WINOBRANIE 2018 - POLECAMY RÓWNIEŻ:


  Jak dobrze znasz Bachusa? [QUIZ]
  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo