1/11
W grudniu piłkarze, poza Anglią, mają mniej okazji, by się...

TOP 10 polskich piłkarzy w grudniu. Lewandowski wyprzedzony!

W grudniu piłkarze, poza Anglią, mają mniej okazji, by się pokazać. Mimo to polscy zawodnicy tu i tam spisali się przyzwoicie albo i lepiej. Ostatni miesiąc 2019 r. jest o tyle wyjątkowy, bo w naszej ocenie mieliśmy reprezentanta, który błysnął bardziej niż Robert Lewandowski. Sprawdź nasze TOP 10 najlepszych polskich piłkarzy w grudniu, oglądając galerię.

2/11

Wyświetl ten post na Instagramie.

Nieźle w Chorwacji radzi sobie Damian Kądzior, w Danii strzelać nie przestaje Kamil Wilczek, jednak na dziesiątym miejscu umieściliśmy Karola Świderskiego. Jego PAOK Saloniki nieustanne deptał po piętach Olympiakosowi Pireus i wreszcie go wyprzedził, zostając liderem greckiej ekstraklasy. W decydującym spotkaniu 22-letni napastnik z Polski strzelił gola i zaliczył asystę.

Karol Świderski (PAOK Saloniki)

3/11

Trochę na zachętę, bo Mariusz Stępiński wielokrotnie pokazał, że potrafi grać w piłkę, jednak w 2019 r. miał pecha. W grudniu większość czasu przesiedział na ławce rezerwowych. Ale w połowie miesiąca wszedł na boisko po przerwie meczu z Torino i w 84. minucie zdobył ważną bramkę, bo dzięki niej Hellas Verona zremisował 3:3.

Mariusz Stępiński (Hellas Verona)

4/11
Drużynie AS Monaco daleko jeszcze do dyspozycji z sezonu, w...

Kamil Glik (AS Monaco)

Drużynie AS Monaco daleko jeszcze do dyspozycji z sezonu, w którym została mistrzem Francji. Ale w grudniu wreszcie zaczęła prezentować się lepiej niż w ostatnich miesiącach. Przede wszystkim przestała tracić bramki (tylko dwie w czterech spotkaniach), co w dużej mierze jest zasługą Kamila Glika. Ponadto środkowy obrońca w potyczce z trzecim w tabeli Lille (5:1) zdobył jedną z bramek.