TOP 25 atrakcji dla rodzin z dziećmi w Lubuskiem. Parki linowe, Park Dinozaurów, Majaland, Papugarnie, ZOO. Tu nie będziecie się nudzić!

Mariusz Kapała/mat prasowe/archiwum "GL"

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Międzyrzecki Rejon Umocniony

Międzyrzecki Rejon Umocniony - Pniewo
Z czym wam się kojarzy Międzyrzecki Rejon Umocniony? Pierwsze, co przychodzi na myśl to pasmo bunkrów i klimatyczne labirynty, w których ciągną się podziemne korytarze. Warto jednak pamiętać, że to także konstrukcje wodne.

Międzyrzecki Rejon Umocniony, jest podzielony na odcinki urozmaicone różnymi obiektami fortyfikacyjnymi. Mamy cześć północną opierającą się o Wartę pod Gorzowem Wielkopolskim, gdzie styka się z południową flanką Wału Pomorskiego i kończy w okolicach miejscowości Kursko i Pieski. Kolejno część centralną - najsilniej ufortyfikowaną, która ciągnie się od Kurska, przez Kęszycę, Pniewo aż do Boryszyna. Część południowa z kolei, to teren od Lubrzy do Odry, który spaja umocnienia MRU z Linią Środkowej Odry.

Tak naprawdę, jeśli chcemy poznać i wyrobić sobie staranniej opinię na temat Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego koniecznie powinniśmy odwiedzić wszystkie wymienione części, a szczególnie Pętlę Boryszyńską. Wiecie, że MRU jest jednym z największych na świecie podziemnych kompleksów fortyfikacyjnych? Albo że w centralnej części zamieszkują nietoperze?

Godziny otwarcia:
Muzeum jest czynne dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli od godziny 8.00 do 15.00 (odstępach między wycieczkami minimum 30 minut). Zwiedzanie będzie się odbywało w kilkuosobowych (grupach maksymalnie 10 osobowych). W celu usprawnienia ruchu turystycznego wprowadzona jest rezerwacja telefoniczna pod numerem 509868965 lub 957419999.

CENY BILETÓW:
Normalny: Cena standardowa za bilet bez naliczonych zniżek - 22 zł
Ulgowy: Zniżka przysługuje uczniom, studentom (do 26 lat), rencistom oraz emerytom. Dzieci do 6 roku życia – wstęp bezpłatny - 20 zł
Grupa dorośli za osobą: Podana cena przysługuje każdej osobie z zapisanej grupy - 18 zł
Grupowy szkolny za osobę: Podana cena przysługuje każdej osobie z zapisanej grupy - 15 zł

Więcej informacji tutaj: Międzyrzecki Rejon Umocniony w Pniewie - jak i kiedy zwiedzać

CZYTAJ WIĘCEJ: Międzyrzecki Rejon Umocniony: O tym jak rzeka, jeziora i ląd służyły w armii III Rzeszy;nf

LOKALIZACJA:
Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy