TOP 25 atrakcji dla rodzin z dziećmi w Lubuskiem. Parki linowe, Park Dinozaurów, Majaland, Papugarnie, ZOO. Tu nie będziecie się nudzić!

Mariusz Kapała/mat prasowe/archiwum "GL"

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Ogród botaniczny i Mini Zoo w Zielonej Górze

Ogród botaniczny i Mini Zoo w Zielonej Górze
Adres. Zielona Góra, Botaniczna 50a, tel.: +48 783 67 22 31; www.minizoo-zielonagora.pl;
Bilety. Ulgowy - 1 zł, normalny - 2 zł

Atrakcje. Ogród Botaniczny to miejsce rozrywki, turystyki, ale i edukacji. W ogrodzie znajduje się obecnie około 500 gatunków i odmian roślin, głównie drzewa i krzewy. Pewną ciekawostką jest dąb bezszypułkowy odmiany mużakowskiej.

Przy wejściu do „Bajkowego parku zabaw” wita nas... gadające drzewo, więc jest ono zaprawdę bajeczne. Park to atrakcja głównie dla najmłodszych, ale i dorośli nie raz i nie dwa się uśmiechną. Stylizowane grzyby muchomorki stanowią tutaj domki dla dzieci, gdzie mogą one swobodnie się bawić. To tylko jedne z budowli, jakie możemy spotkać. Sporo też tutaj modeli postaci z bajek czy ze zwierzyńca. Jeszcze przed wejściem do bajkowego parku napotkamy m.in. figurę ogromnej pszczoły, miejsce częstych sesji zdjęciowych. Na placu zabaw są huśtawki, zjeżdżalnie, tory przeszkód oraz inne atrakcje.

W minizoo możemy napotkać różne zwierzęta, w tym: pawie, kozy, sarny, czy będące prawdziwym hitem surykatki. Znajdują się też tutaj minijeziora, w których pływają ryby, a nad nimi, po fantazyjnie przerzuconych mostkach, mogą spacerować zwiedzający.

Godziny otwarcia. Poniedziałek – niedziela od 9.00 do 19.00
Tel. 503 159 372

Parking. Niepłatny, przy obiekcie.

LOKALIZACJA:

Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy