TOP 25 atrakcji dla rodzin z dziećmi w Lubuskiem. Parki linowe, Park Dinozaurów, Majaland, Papugarnie, ZOO. Tu nie będziecie się nudzić!

Mariusz Kapała/mat prasowe/archiwum "GL"

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Lubuskie parki linowe

Lubuskie parki linowe
Park linowy w Łagowie:
Dojazd. Łagów, Podgórna 6; tel.: +48 683 412 372; e-mail: [email protected]; Dojazd trasą europejską E30, od Jordanowa, Poznania lub... Berlina, lub drogą krajową nr 92, od których na wysokości Gronowa należy odbić na północ.

Bilety. dzieci i młodzież do 18 lat - 40 zł, dorośli - 45 zł (za 2 godziny w parku linowym na wszystkich trasach) - obowiązkowe są rękawice z zakrytymi palcami (mogą być robocze); istnieje możliwość ich zakupu na miejscu w cenie 5 zł./parę (w każdym rozmiarze)

O miejscowości. Park linowy znajduje się w jednej z najatrakcyjniej usytuowanych miejscowości Ziemi Lubuskiej. Łagów Lubuski, pięknie położona miejscowość pomiędzy jeziorami: Trześniowskim i Łagowskim, wieś, o charakterze miejskim. Znana ze swojego potencjału turystycznego, przyrodniczego: Łagowskiego Parku Krajobrazowego oraz atrakcji kulturalnych, w tym corocznie odbywającego się Lubuskiego Lata Filmowego. W miejscowości występują obiekty zabytkowe: Zamek Joannitów, którego budowę rozpoczęto w XIV w., Brama Polska, Brama Marchijska czy Kościół św. Jana Chrzciciela.

Atrakcje. W parku możemy napotkać trzy stopnie trudności, więc każdy może wypróbować swoich sił. Trasa trudna nosi nazwę "la bestia", co już oddziałuje na wyobraźnię. Wyprawa do parku linowego to jednak atrakcje pełna emocji dla całej rodziny - to rozrywka, przygoda na wysokości i kontakt z linami. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z parku linowego wyłącznie pod opieką osób dorosłych lub po uzyskaniu pisemnej zgody opiekunów prawnych. Park funkcjonuje od 2014 roku.

Godziny otwarcia:
maj (czynne tylko w weekendy od 12 do 20)
czerwiec, wrzesień, październik: wtorek - czwartek (14.00 - 18.00); piątek, niedziele i święta (12.00 - 20.00);
lipiec-sierpień: wtorek-piątek, weekendy i święta: od 12.00 do 20.00.
(w poniedziałki nieczynne)

Park linowy Fabryka Małp w Gorzowie
Park linowy - to doskonała forma aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zamontowana na wysokości instalacja sportowo-rekreacyjna na drzewach lub palach oraz szereg przeszkód umieszczonych na linach, drabinki, mostki, kładki, opony itp.

W większości parków urządzonych jest kilka tras o różnym stopniu trudności. Uczestnicy parku linowego to dzieci, młodzież, osoby dorosłe jak również osoby starsze. Jedyne ograniczenia to zbyt mały wiek, niski wzrost albo zły stan zdrowia np. mogący pogorszyć się podczas wysiłku fizycznego.

Wszyscy korzystający z atrakcji wyposażeni są w sprzęt alpinistyczny i znajdują się pod stałą kontrolą przeszkolonych instruktorów. Tego typu forma rozrywki to wspaniała przygoda, możliwość przełamywania własnych lęków i strachu, doskonalenie technik utrzymywania równowagi, opanowania oraz poprawa sprawności fizycznej.

Cennik: od 15 do 25 zł

WIĘCEJ: https://www.parklinowygorzow.pl/;nf

Adres: Gorzów Wlkp., Słowiańska 10

Park Linowy Dzika Ochla
Adres. ul. Botaniczna, Zielona Góra Ochla; tel.: +48 509 113 519
Bilety. 25 złotych

Atrakcje. Jest park linowy dla dzieci i dorosłych, dmuchańce, statek piracki, kule i rowery wodne, paddlerki dla maluchów, aquaskippery, automaty zręcznościowe, ścianki wspinaczkowe oraz byk rodeo. Jedną z atrakcji obiektu jest stymulator wytrzymałości. W parku można zjechać na linie na drugi brzeg jeziora lub balansować na ruchomych kładkach wysoko nad ziemią. Park jest miejscem, gdzie można aktywnie wypoczywać, bawić się, a nawet rywalizować.

Godziny otwarcia. Poniedziałek – niedziela od 11 do 21.

Park linowy w dolinie Gęśnika - "Gęsie Tarasy"
Adres: ul Źródlana, 65-734 Zielona Góra
Czynne całą dobę.

Park Linowy Nowa Sól Solpark
Adres: Aleja Zdzisława Malczuka 1a, 67-100 Nowa Sól
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 12:00–18:30
wtorek: 12:00–18:30
środa: 12:00–18:30
piątek: 12:00–18:30
sobota: 10:00–18:30
niedziela: 10:00–18:30

Cennik: 15-45 zł

LOKALIZACJA:
Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy