TOP 25 atrakcji dla rodzin z dziećmi w Lubuskiem. Parki linowe, Park Dinozaurów, Majaland, Papugarnie, ZOO. Tu nie będziecie się nudzić!

Jakub Pikulik

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Twierdza Kostrzyn

Twierdza Kostrzyn
Twierdza Kostrzyn to zniszczona w 1945 r. część Kostrzyna nad Odrą. Twierdzę wzniesiono w XIV w., opierała się licznym najazdom i kataklizmom. Legła dopiero u schyłku II wojny światowej. Obecnie możliwe jest jej zwiedzanie, działa tu Muzeum Twierdzy Kostrzyn, a część bastionów dostępna jest dla zwiedzających.


[sc]Zwiedzanie Starego Miasta[/sc]
Dawna starówka nie jest zamknięta, każdy może ją odwiedzić i zwiedzać za darmo na własną rękę. W wielu miejscach ustawiono tablice informacyjne, można zapoznać się z przedwojennym planem miasta, obejrzeć historyczne fotografie. Trzeba jednak pamiętać, aby poruszać się jedynie po dawnych ulicach i chodnikach i nie wchodzić na gruzowiska. Wiele miejsc jest jeszcze niezbadanych, może być niebezpiecznych, a wchodzenie na nie może skończyć się tragicznie. W niektórych miejscach, jak na przykład przy wejściu na Bastion Król, ustawiono tablice zakazujące wstępu. Należy ich bezwzględnie przestrzegać.

Wchodząc na teren Starego Miasta można też skorzystać z usług przewodnika. Zwiedzanie terenu starówki przez grupy do 15 osób kosztuje za całą grupę 120 zł (dorośli) i 60 zł (dzieci i młodzież szkolna). Grupy powyżej 15 osób płacą 15 zł za osobę (dorośli) i 8 zł za osobę (dzieci i młodzież szkolna). Opłata nie obejmuje wstępu do muzeum w bastionie Filip.

Przewodnicy obsługują też grupy w języku niemieckim i angielskim. Wówczas opłaty są za przewodnika dwa razy droższe.

[sc]Zwiedzanie Muzeum Twierdzy Kostrzyn[/sc]
W 2014 r. w bastionie Filip otwarto ekspozycję muzealną. W atrakcyjny sposób przedstawiono na niej burzliwą historię miasta. Ekspozycje urządzono w kazamatach, więc w okresie letnim należy mieć ze sobą dodatkowe ubranie, bo pod ziemią jest zwyczajnie chłodno.

Wstęp do Bastionu Filip:
- bilet normalny 10,00 zł
- bilet ulgowy (młodzież ucząca się i studenci) 5,00 zł
- dzieci do lat 6, posiadacze Karty dużej rodziny oraz pracownicy muzeów wstęp wolny

Wstęp do Bastionu Filip we wtorki jest nieodpłatny.

Grupy zwiedzające Stare Miasto z przewodnikiem Muzeum Twierdzy objęte są zniżką za wstęp do Bastionu Filip w wysokości 50 proc. opłaty nominalnej.

LOKALIZACJA:
Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy