TOP 25 atrakcji dla rodzin z dziećmi w Lubuskiem. Parki linowe, Park Dinozaurów, Majaland, Papugarnie, ZOO. Tu nie będziecie się nudzić!

Mariusz Kapała

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, Zielona Góra

OTWARTE OD 21 MAJA 2021

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, Zielona Góra
Planetarium Wenus. Zielona Góra, ul. gen. W. Sikorskiego 10; tel.: +48 693 891 680; e-mail: [email protected]; www: planetariumwenus.pl

Bilety. Cennik: od 5 do 12 zł.

Atrakcje: W samym centrum Zielonej Góry znajduje się charakterystyczny, zwieńczony srebrzystą kopułą budynek. To byłe kino Wenus, dzisiaj – planetarium. Ma ruchomą kopułę o średnica 10 metrów. Tylko w trzech miejscach na świecie zbudowano planetaria, których kopuły mają możliwość zmiany kąta swojego nachylenia w stosunku do widowni, w tym w Zielonej Górze, dlatego jego konstrukcja jest unikatowa. Zaawansowany sprzęt audio i video gwarantuje niezapomniane przeżycia. Cyfrowe projekcje nieba oraz ciał niebieskich, w tym w 3D, odwiedzający zapamiętają na bardzo długo. Wewnątrz obiektu znaleźć można odpowiedzi na takie pytania jak: dlaczego świeci słońce lub czym jest droga mleczna? Filmy edukacyjne rewelacyjnie ukazują, zwłaszcza dzieciom, odpowiedzi dotyczące natury wszechświata.

Godziny otwarcia:
wtorek – czwartek: 9:30 – 17:30
piątek: 9:30 – 18:30
sobota: 10:30 – 18:30
niedziela i święta: 10:30 – 17:30
poniedziałek: nieczynne
kasy (wtorek – niedziela): czynne do rozpoczęcia ostatniego seansu

LOKALIZACJA:
Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy