Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

TOP7 najczystszych jezior w Lubuskiem. W sześciu z nich woda jest "doskonała". A co z siódmym? NAJNOWSZY RAPORT

Tomasz Rusek
Tomasz Rusek
Jak co roku Europejska Agencja Środowiska (EEA) i Komisja Europejska przygotowały raport na temat czystości wód w europejskich kąpieliskach. Dopiero co został zaprezentowany. Jak wypadło w nim Lubuskie? Lepiej niż przed rokiem!Gdzie wybrać się na wakacje? Nad lubuskie jeziora z superczystą wodą! Mamy takich sześć. A siódme dostało wyróżnienie. Prezentujemy najnowsze dane z raportu unijnej agencji!Czyste jeziora 2021: pod lupą setki kąpieliskRaport zawiera dane, które na pewno pomogą Wam zaplanować tegoroczne wakacje. Bo gdzie je spędzić, jak nie nad jeziorem z wodą, której jakość jest „excellent”? A właśnie taką notę dostało sześć lubuskich jezior. Dodatkowo w zestawieniu pojawiło się kąpielisko z wodą „good”, czyli dobrą (choć naszym skromnym zdaniem tak ocenione kąpielisko w niczym nie odstaje od tych najlepszych).  Warto dodać, że w całej Polsce pod lupę wzięto aż 602 akweny. Najwyższą notę dostały 133 kąpieliska. Warto dodać, że aż trzy jeziora z siedmiu pochwalonych w europejskim raporcie, znajdują się w pow. międzyrzeckim. Które lubuskie jeziora zostały uznane za najczystsze? W raporcie z oceną „excellent” znajduje się:*jezioro Głębokie koło Międzyrzecza (uwaga: akwen od kilkunastu lat zmaga się z ubytkiem wody)*jezioro Lubikowskie (gmina Przytoczna)*jezioro Lipie w Długiem (niedaleko Strzelec Krajeńskich)*jezioro Lgińsko (niedaleko Wschowy) *jezioro Glibiel koło Łochowic (gm. Krosno Odrzańskie)*oraz – to tegoroczna nowość! – jezioro Linie Duże (nazywane też jeziorem Liny) niedaleko Kargowej.Na liście z notą „good” pojawiło się też jezioro Szarcz w Pszczewie. Jednak z czystym sumieniem zapewniamy, że woda jest tu tak samo czysta, jak w wymienionych wcześniej jeziorach.W naszej galerii znajdziecie zdjęcia wszystkich wymienionych w raporcie jezior. Miłego oglądania!
Jak co roku Europejska Agencja Środowiska (EEA) i Komisja Europejska przygotowały raport na temat czystości wód w europejskich kąpieliskach. Dopiero co został zaprezentowany. Jak wypadło w nim Lubuskie? Lepiej niż przed rokiem!Gdzie wybrać się na wakacje? Nad lubuskie jeziora z superczystą wodą! Mamy takich sześć. A siódme dostało wyróżnienie. Prezentujemy najnowsze dane z raportu unijnej agencji!Czyste jeziora 2021: pod lupą setki kąpieliskRaport zawiera dane, które na pewno pomogą Wam zaplanować tegoroczne wakacje. Bo gdzie je spędzić, jak nie nad jeziorem z wodą, której jakość jest „excellent”? A właśnie taką notę dostało sześć lubuskich jezior. Dodatkowo w zestawieniu pojawiło się kąpielisko z wodą „good”, czyli dobrą (choć naszym skromnym zdaniem tak ocenione kąpielisko w niczym nie odstaje od tych najlepszych). Warto dodać, że w całej Polsce pod lupę wzięto aż 602 akweny. Najwyższą notę dostały 133 kąpieliska. Warto dodać, że aż trzy jeziora z siedmiu pochwalonych w europejskim raporcie, znajdują się w pow. międzyrzeckim. Które lubuskie jeziora zostały uznane za najczystsze? W raporcie z oceną „excellent” znajduje się:*jezioro Głębokie koło Międzyrzecza (uwaga: akwen od kilkunastu lat zmaga się z ubytkiem wody)*jezioro Lubikowskie (gmina Przytoczna)*jezioro Lipie w Długiem (niedaleko Strzelec Krajeńskich)*jezioro Lgińsko (niedaleko Wschowy) *jezioro Glibiel koło Łochowic (gm. Krosno Odrzańskie)*oraz – to tegoroczna nowość! – jezioro Linie Duże (nazywane też jeziorem Liny) niedaleko Kargowej.Na liście z notą „good” pojawiło się też jezioro Szarcz w Pszczewie. Jednak z czystym sumieniem zapewniamy, że woda jest tu tak samo czysta, jak w wymienionych wcześniej jeziorach.W naszej galerii znajdziecie zdjęcia wszystkich wymienionych w raporcie jezior. Miłego oglądania! Paweł Rękawiecki
Jak co roku Europejska Agencja Środowiska (EEA) i Komisja Europejska przygotowały raport na temat czystości wód w europejskich kąpieliskach. Dopiero co został zaprezentowany. Jak wypadło w nim Lubuskie? Lepiej niż przed rokiem!

Gdzie wybrać się na wakacje? Nad lubuskie jeziora z superczystą wodą! Mamy takich sześć. A siódme dostało wyróżnienie. Prezentujemy najnowsze dane z raportu unijnej agencji!

Czyste jeziora 2021: pod lupą setki kąpielisk

Raport zawiera dane, które na pewno pomogą Wam zaplanować tegoroczne wakacje. Bo gdzie je spędzić, jak nie nad jeziorem z wodą, której jakość jest „excellent”? A właśnie taką notę dostało sześć lubuskich jezior. Dodatkowo w zestawieniu pojawiło się kąpielisko z wodą „good”, czyli dobrą (choć naszym skromnym zdaniem tak ocenione kąpielisko w niczym nie odstaje od tych najlepszych).

Warto dodać, że w całej Polsce pod lupę wzięto aż 602 akweny. Najwyższą notę dostały 133 kąpieliska. Warto dodać, że aż trzy jeziora z siedmiu pochwalonych w europejskim raporcie, znajdują się w pow. międzyrzeckim.

Najczystsze jeziora w Lubuskiem: jest na liście Wasze ulubione? Sprawdźcie>>>

Które lubuskie jeziora zostały uznane za najczystsze?

W raporcie z oceną „excellent” znajduje się:

  • jezioro Głębokie koło Międzyrzecza (uwaga: akwen od kilkunastu lat zmaga się z ubytkiem wody)
  • jezioro Lubikowskie (gmina Przytoczna)
  • jezioro Lipie w Długiem (niedaleko Strzelec Krajeńskich)
  • jezioro Lgińsko (niedaleko Wschowy)
  • jezioro Glibiel koło Łochowic (gm. Krosno Odrzańskie)
  • oraz – to tegoroczna nowość! – jezioro Linie Duże (nazywane też jeziorem Liny) niedaleko Kargowej.

Na liście z notą „good” pojawiło się też jezioro Szarcz w Pszczewie. Jednak z czystym sumieniem zapewniamy, że woda jest tu tak samo czysta, jak w wymienionych wcześniej jeziorach.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia wszystkich wymienionych w raporcie jezior. Miłego oglądania!

PRZECZYTAJ TAKŻE

GŁĘBOKIE JEST SUPERCZYSTE, ALE TRACI WODĘ

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska