Zamknij

Gazeta Lubuska

Tragedia w Goruńsku [ZDJĘCIA, NOWE FAKTY]

pożar w Goruńsku

Państwowa Straż Pożarna Międzyrzecz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/7] Następne

Tragedia w Goruńsku [ZDJĘCIA, NOWE FAKTY]

W poniedziałek 25 kwietnia wieczorem w pożarze przyczepy campingowej w Goruńsku koło Bledzewa zginął 80-letni mężczyzna.

O tragedii informowaliśmy w poniedziałek wieczorem. Teraz znamy już jej okoliczności. Ogień zauważono około godz. 20.20. Płonęła przyczepa campingowa w Goruńsku koło Bledzewa w powiecie międzyrzeckim. Mimo błyskawicznej akcji gaśniczej, w pożarze zginął mieszkający w przyczepie 80-letni mężczyzna.

Jak zaznaczają ratownicy, akcję utrudniało bardzo duże zadymienie oraz znajdujące się w przyczepie butle z propanem butanem, które strażacy wynieśli na zewnątrz. Na szczęście nie doszło do eksplozji gazu.

Jak poinformował nas mł. bryg. Dariusz Rzepecki z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu, akcja trwała ponad cztery godziny. Uczestniczyło w niej 25 strażaków: zawodowych z Międzyrzecza oraz ochotników z Goruńska i Bledzewa.

Przyczynę pożaru oraz śmierci mężczyzny ma wyjaśnić policyjne dochodzenie, prowadzone pod nadzorem prokuratury rejonowej w Międzyrzeczu.

Więcej na temat tragedii w następną środę, 4 maja, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy