Tragiczny wypadek autokaru. Pszczew opłakuje 41-letnią Anitę...

  Tragiczny wypadek autokaru. Pszczew opłakuje 41-letnią Anitę [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Dariusz Brożek

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Żałoba w Pszczewie. W czwartek późnym wieczorem koło Polkowic rozbił się autokar, przewożący niepełnosprawnych mieszkańców powiatu międzyrzeckiego. Ponad 20 osób zostało rannych, zginęła 41-letnia mieszkanka Pszczewa. - Początkowo nie mogłem uwierzyć, że to moja córka - mówi jej ojciec Henryk Fiedler, ocierając płynące z oczu łzy.
  W czwartek późnym wieczorem koło Polkowic rozbił się autokar, przewożący niepełnosprawnych mieszkańców powiatu międzyrzeckiego. Ponad 20 osób zostało
  1/31

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Dariusz Brożek

  Zobacz galerię
  - W czwartek wieczorem nie kładłem się spać. Miałem odebrać córkę, która pojechała na wycieczkę autokarową do Wrocławia. Oglądałem telewizję, kiedy do pokoju wbiegł wnuczek i powiedział, że w internecie wyczytał o wypadku autokaru z mieszkańcami Pszczewa i Międzyrzecza. Dodał, że jedna osoba zginęła. Byłem przekonany, że moja Anitka wyszła z tego obronną ręką. Czekałem na telefon, żeby po nią pojechać, nikt jednak nie dzwonił.
  Coś mnie tknęło, kiedy o drugiej w nocy przyjechali do nas policjanci i wójt. Jak ich zobaczyłem, od razu wiedziałem, że moje dziecko nie żyje - mówi łamiącym się głosem Henryk Fiedler, którego córka zginęła w czwartek wieczorem w wypadku koło Polkowic.

  Straty idą w miliony. Tutaj przeczytasz o pożarze w Folwarku Pszczew  Z H. Fiedlerem rozmawiam w jego domku na obrzeżach Pszczewa. Mężczyzna nie spał od ponad 30 godzin. Z jego podkrążonych oczu płyną strumienie łez, kiedy ogląda zdjęcie tragicznie zmarłej córki.

  - Przed czterema laty pochowałem żonę. Wyszła ze szpitala po zabiegu. Usiadła w altance i zmarła. Teraz przyjdzie mi pochować nasze dziecko - mówi ocierając łzy.

  Tragedia wstrząsnęła całym krajem. W czwartek około godz. 21.00 koło Polkowic rozbił się autokar przewożący 50 osób. Podczas hamowania zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Aż 24 osoby zostały ranne. Kilka przeszło mniej i bardziej skomplikowane operacje. Zginęła córka H. Fiedlera. - Wcale nie chciała tam jechać. Sam ją namówiłem na wycieczkę do Wrocławia. Zwrócili mi tylko jej torebkę. Były w niej pączki, które zabrała na drogę - mówi.

  Więcej na ten temat w sobotnio-niedzielnym wydaniu „Gazety Lubuskiej”


  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.