Automatyczna informacja zwrotna o niedostarczeniu naszej wiadomości ze względu na rozmiar załącznika lub na przepełnienie skrzynki mailowej odbiorcy to jedna z najbardziej irytujących sytuacji, która może nas spotkać, gdy zależy nam na szybkim dostarczeniu ważnych dokumentów. Z takim stanem rzeczy bardzo często możemy spotkać się w urzędach i innych podmiotach administracji publicznej czy samorządowej, ale również w wielu firmach prywatnych. Nie dzieje się tak bez powodu.

Utrzymanie sieci firmowej, zapewnienie odpowiedniej szybkości transferu oraz miejsca do przechowywania danych wszystkim pracownikom to zadanie, któremu muszą sprostać zarządzający systemami informatycznymi w przedsiębiorstwach i instytucjach. W skali kilkudziesięcio- czy kilkusetosobowej organizacji nakłady finansowe na utrzymanie infrastruktury informatycznej to znacząca pozycja po stronie wydatków. Dlatego też większość podmiotów decyduje się na wprowadzenie w swojej organizacji ograniczeń w zakresie przesyłania i przechowywania danych. To właśnie z tego powodu możesz spotkać się z opisaną wyżej sytuacją, w której otrzymujesz tak irytujące, zwłaszcza na chwilę przed deadlinem, komunikaty o przepełnieniu skrzynki lub przekroczeniu dozwolonej wielkości wiadomości. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy odbiorców jest więcej i gdy są nimi użytkownicy korzystający z różnie skonfigurowanych systemów pocztowych. Trudno w takiej sytuacji jest zapanować nad tym, kto z naszej listy mailingowej otrzymał przesłane przez nas dokumenty, a do kogo one nie dotarły. Przesłanie portfolio, czy prezentacji ofertowej do niektórych odbiorców, zwłaszcza instytucjonalnych, graniczy często z cudem. Jeszcze kilka lat temu z braku innych rozwiązań dość powszechną praktyką w takiej sytuacji było wysyłanie dużych plików, zwłaszcza graficznych, kurierem, na fizycznych nośnikach takich jak pendrive, czy CD-R. Dziś na szczęście w takich sytuacjach możemy sięgnąć po rozwiązania, które oferuje TransferXL, który pozwala na szybkie i skuteczne dostarczenie plików przez Internet.

Przesyłanie dużej ilości danych nigdy nie było tak proste. Dodanie plików, które chcemy wysłać i podanie adresów nadawcy i odbiorcy wystarczy, aby rozpocząć transfer. System automatycznie kompresuje pliki i generuje maile monitujące przesyłkę. Wysyłający znajdzie w skrzynce mailowej potwierdzenie prawidłowego przeprowadzenia transferu, a odbiorca dostanie wiadomość o plikach czekających na pobranie. Dodatkowe opcje dostępne dla każdego użytkownika są osiągalne w kilku kolejnych prostych krokach. Znaczącą przewagą TransferXL nad konkurencyjnymi systemami jest możliwość zarządzania swoimi transferami. Przesłane pliki w kolejnych transferach są chronologicznie przedstawione na osi czasu. Możemy decydować o zawartości każdego transferu, dodając i usuwając pliki lub anulując cały transfer. Dodatkowym udogodnieniem jest automatyczne prezentowanie filmów oraz zdjęć pod postacią miniatur. Dzięki temu odbiorca wie, co znajdzie w przesłanych plikach, a nadawca nie musi nadawać zdjęciom nazw opisujących ich zawartość.

Przesyłając pliki za pomocą TransferXL mamy nie tylko gwarancję szybkości i niezawodności, ale również gwarancję bezpieczeństwa. To szczególnie ważne w przypadku przesyłania danych poufnych. Jeżeli chcemy dodatkowo zabezpieczyć przesyłane dokumenty, możemy je zaszyfrować aktywując odpowiednią opcję jeszcze przed rozpoczęciem transferu. W ten sposób dostęp do transferowanych danych będą mieli jedynie odbiorcy znający hasło. TransferXL udowadnia, że duże pliki można przesyłać nie tylko bezpiecznie i niezawodnie, ale też szybko. Dane kompresowane są automatycznie, na komputerze użytkownika, jeszcze przed rozpoczęciem transferu. Trafiają one do serwerów znajdujących się na całym świecie. Z szybkości systemu będzie również zadowolony odbiorca transferu, który nie musi pobierać naraz wszystkich plików – może pobierać je po kolei, wybierając te, które go w danej chwili interesują, co również znacząco przyspiesza cały proces.

Korzystanie z TransferXL jest bezpłatne, nie wymaga również rejestracji, czy logowania. Jednorazowo można przesłać pliki o wielkości do 5 GB, a dzienny limit transferu danych wynosi 10 GB. Pliki są przechowywane w chmurze i dostępne dla odbiorców przez cały tydzień. W opcji odpłatnej subskrypcji czas przechowywania plików rośnie nawet do 3 miesięcy, a jednorazowa wielkość transferu do 100 GB. TransferXL umożliwia logowanie w systemie za pomocą naszego konta w najpopularniejszych portalach społecznościowych. Dzięki temu możemy udostępniać pliki bezpośrednio w naszych profilach na Facebooku, czy Twitterze. Możemy je udostępnić na przykład również w serwisie LinkedIn. Opcja ta może być szczególnie ciekawa dla freelancerów, którzy poszukując zleceniodawców chcą zaprezentować swoje portfolio, oraz dla firm, które chcą pokazać potencjalnym klientom katalog, czy prezentację ofertową.