Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Transporty laptopów. Większość samorządów z powiatu bierze udział w rządowym programie zdalna szkoła i kupuje laptopy dla dzieci

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Każdy samorząd, który złożył wniosek do rządowego projektu zdalna szkoła, dostanie wsparcie.Na zdjęciu burmistrz Otynia Barbara Wróblewska i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otyniu Jarosław Suski.
Każdy samorząd, który złożył wniosek do rządowego projektu zdalna szkoła, dostanie wsparcie.Na zdjęciu burmistrz Otynia Barbara Wróblewska i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otyniu Jarosław Suski. Urząd Miejski w Otyniu
Ponad dwustu uczniów z powiatu nowosolskiego otrzyma laptopy do zdalnej nauki. Sprzęt będzie należał do gmin i to one skierują go po zakończeniu zdalnego nauczania do użytku w szkołach.
lubuskie
  • Zakażonych114 408
    + 740
  • Zmarło2 736
    + 0

14. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

W związku z epidemią koronawirusa szkoły w Polsce są zamknięte. Nauka odbywa się zdalnie. Początkowo miało tak być do Wielkanocy, jednak premier Mateusz Morawiecki wydłużył ten czas do 26 kwietnia. Można się spodziewać, że i po tym dniu uczniowie nie wrócą jeszcze do szkół. Tymczasem wielu uczniów nie miało dostępu do sprzętu komputerowego, który umożliwiałby uczestniczenie w zdalnej nauce. Większość samorządów wzięła więc udział w rządowym projekcie Zdalna szkoła i przeznaczając część swoich kosztów mogła za wspólne pieniądze zakupić potrzebne laptopy i rutery.

Zdalna szkoła. Dyrektorzy szkół odbierają sprzęt

W Nowej Soli kupiono 46 komputerów. Zakupy sprzętu kosztują 160 tysięcy zł. Miasto liczy na dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. Pozostałą część dołoży z budżetu. - Aby realizować zadania z podstawy programowej, które są wymagane na poziomie podstawowym, to ważne jest zdalne nauczanie. Sprzęt jest niezbędny. Chodzi o dostęp do komputera. Niektóre dzieci wprawdzie mają jak odebrać pocztę, ale nie mają jak przygotować odpowiedzi - wyjaśnia Beata Miniach, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, która odebrała osiem laptopów.
- Te komputery zdecydowanie ułatwią zdalną naukę w tym niełatwym czasie - podkreśla wiceprezydent ds. społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska.
Sprzęt jest bezpłatnie użyczony dzieciom, po zakończeniu zdalnej nauki będzie służył jako pomoc dydaktyczna w szkole.

Pierwsze zakupy laptopów dla uczniów i nauczycieli

W gminie Otyń kupiono 26 komputerów do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli z dwóch szkół w Otyniu i Niedoradzu.
Więcej o tym pisaliśmy tutaj:Nowa Sól i Otyń kupują laptopy, żeby w czasie epidemii koronawirusa pomóc uczniom zdobywać wiedzę on-line. Sprzęt będzie należał do gmin

pomoc w Nowej Soli

Laptopy kupuje też starostwo

57 laptopów oraz 6 ruterów trafi do uczniów szkół średnich, które prowadzi powiat nowosolski. Powiat złożył wniosek o 100 tys. zł na zakup tego sprzętu. – Na podstawie zapotrzebowania, które zgłaszali dyrektorzy naszych szkół, ustaliliśmy, że zakupimy 57 laptopów i 6 ruterów, aby pomóc młodzieży w nauce zdalnej – informuje Sylwia Wojtasik, członek zarządu powiatu nowosolskiego.

Będą laptopy w Kolsku i Konotopie

- W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi sprzętu dla szkół, kierowanymi do mnie osobiście oraz do Urzędu Gminy w Kolsku, chciałbym rozwiać obawy, że gmina nie złożyła wniosku i w naszej gminie takiego sprzętu nie będzie. Jest przeciwnie - będzie - zapewnił 15 kwietnia Paweł Zapeński, przewodniczący rady gminy Kolsko.
Paweł Zapeński dodał, że już niedługo szkoły w Kolsku i Konotopie dostaną 14 laptopów do pracy zdalnej dla uczniów. Realizacja zamówienia w trakcie.

Zdalna szkoła w Bytomiu Odrzańskim

60 tysięcy złotych dofinansowania otrzymała gmina Bytom Odrzański, która również złożyła wniosek o wsparcie w ramach "Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020". - Zakupiliśmy i przekazaliśmy do szkoły 20 sztuk laptopów - poinformował burmistrz Jacek Sauter.

Kupione laptopy dla uczniów z gmin Kożuchów i Nowe Miasteczko

27 laptopów ze wsparciem rządowym kupiła gmina Kożuchów. 60 tysięcy złotych dofinansowania dostała na zakup sprzętu gmina Nowe Miasteczko.

inwestycje w Nowej Soli

ZOBACZ TEŻ WIDEO: Jaka jest pomoc powiatu nowosolskiego dla przedsiębiorców? Czy w połowie kwietnia rośnie bezrobocie?

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste:

  • Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz "Nowa Sól"

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska