Spis treści
Trasy nordic walking w woj. lubuskim
Które ścieżki nordic walking w woj. lubuskim lubią mieszkańcy? My już to wiemy.
Traseo to aplikacja, za pomocą której każdy ma możliwość śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Wspólnie z Traseo chcemy Wam zaproponować 3 interesujące ścieżki nordic walking w woj. lubuskim. Znajdź najciekawszą dla siebie.
Zanim wyruszysz, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 16 grudnia w woj. lubuskim ma być od 2°C do 3°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 6% do 45%. W niedzielę 17 grudnia w woj. lubuskim ma być od 2°C do 4°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 12% do 23%.
🌲🌤️ Trasa nordic walking: ZIELONKA CHALLENGE 75+ K
- Początek trasy: Trzciel
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 70,79 km
- Czas trwania marszu: 23 godz. i 36 min.
- Przewyższenia: 76 m
- Suma podejść: 670 m
- Suma zejść: 675 m
KaPe poleca tę trasę na marsz
ZIELONKA CHALLENGE 2018
Dystans 75+ km
Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka
„75+ km”: Z Owińsk przez Dziewiczą Górę, Ludwikowo, do Tuczna następnie południową stroną wokół jezior Stęszewskiego i Wronczyńskiego Dużego do Wronczyna, dalej północną stroną w/w jezior w kierunku Czernic, Zielonki, przez Dąbrówkę Kościelną, Niedźwiedziny, Sławicę, Dzwonowo, Głęboczek, Zielonkę, Kamińsko, Rakownię, Bolechowo, Trzaskowo, Potasze i wspólny powrót do mety w Owińskach.
Nawiguj
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Do Bochotnicy
- Początek trasy: Kożuchów
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 10,42 km
- Czas trwania marszu: 3 godz. i 28 min.
- Przewyższenia: 95 m
- Suma podejść: 504 m
- Suma zejść: 504 m
Trasę dla amatorów nordic walking poleca KazimierzDolny
Trasa prowadzi z kazimierskiego Rynku ulicą góry obok Kościoła farnego oraz Zespołu zamkowego. Do Bochotnicy schodzimy stromym zejściem po prawej mijając Ruiny dawnego Zamku. W Bochotnicy zobaczyć możemy także unikalny przekrój osadów geologicznych - tzw "Ścianka Pożaryskich". Do Kazimierza wracamy chodnikiem wzdłuż ulicy Puawskiej, która przechodzi w Bulwar Wiślany.
Nawiguj
To może Ci się przydać do nordic walking
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Cmentarz choleryczny
- Początek trasy: Bytom Odrzański
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 8,04 km
- Czas trwania marszu: 2 godz. i 33 min.
- Przewyższenia: 29 m
- Suma podejść: 85 m
- Suma zejść: 98 m
Trasę dla amatorów nordic walking poleca Fotoimpresje
Spacer którego głównym celem był bardzo rzadko odwiedzany i trudno dostępny Cmentarz Choleryczny. Dalsza część spaceru to już bez konkretnego planu a tylko z chęci wykorzystania wolnego dnia i ładnej pogody.
Cmentarz znajduje się na granicy Targówka i Pragi Północ, w trójkącie utworzonym przez tory linii Nadwiślańskiej. Istnieje tu dokładnie od 1872, a pochowano na nim 484 osoby zmarłe podczas jednej z epidemii cholery.
Na Cmentarz nie da się dostać legalnie, więc jeśli podejmiecie wyzwanie, to na własną odpowiedzialność. Możliwe są dwie drogi. Najłatwiej dojść tam na piechotę, jeśli rowerem, to trzeba go prowadzić przez ostatnie metry lub wspinać się z nim na stromy nasyp kolejowy.
Nawiguj
Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.
Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!
Co daje nordic walking?
Nordic walking to sport, który może uprawiać prawie każdy. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Przynosi korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Nordic walking pomoże zrzucić zbędne kilogramy oraz pomoże w zadbaniu o dawkę aktywności fizycznej, która jest ważna dla naszego zdrowia. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:
- kijki aluminiowe
- kijki z włókna szklanego
- kijki z włókien węglowych
Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.
Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.
Województwo Lubuskie: Nordic Walking wśród Win i Miodu
Województwo lubuskie to doskonałe miejsce dla miłośników nordic walkingu. Na trasach nordic walking możesz odkryć urok Lubuskiego Szlaku Wina i Miodu, który prowadzi przez winnice i pasieki. nordic walking to nie tylko sport, ale także okazja do zwiedzania fascynujących miejsc.
Odwiedź Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa, z status Światowego Geoparku UNESCO. Czekają tu również obiekty sakralne, takie jak Figura Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie czy opactwo cysterskie w Gościkowie-Paradyżu. Dla miłośników historii polecamy Międzyrzecki Rejon Umocniony, zamki, pałace i Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Odkryj piękno Lubuskiego podczas spacerów z kijkami!
Atrakcje w lubuskiem.

Inwestycje w powiecie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?