Spis treści
Trasy spacerowe w woj. lubuskim
We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 10 tras na spacer w woj. lubuskim, które inni już przetestowali. Wybierz najlepszą dla siebie.
Zanim wyruszysz, sprawdź, jaka będzie pogoda.
🌳 Trasa spacerowa: Od Ptolemeusza do Wierusza: szlak żółty
- Początek trasy: Bytom Odrzański
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 1,71 km
- Czas trwania spaceru: 34 min.
- Przewyższenia: 7 m
- Suma podejść: 5 m
- Suma zejść: 8 m
Promocja_wieruszow poleca tę trasę
Atrakcje na szlaku:
Kuźnica Skakawska /św. Roch/ -kościół drewniany pw. Św. Rocha z 1744 r, 2 dęby szypułkowe, pomniki przyrody, grodzisko pierścionowate typu cyplowego z 700-400 p. n. e, Wieruszów-wzgórze zamkowe i fosa po wieruszowskim zamku.
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: Gryżyńskie uroczyska. 27/05/2017
- Początek trasy: Ośno Lubuskie
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 10,67 km
- Czas trwania spaceru: 3 godz. i 36 min.
- Przewyższenia: 73 m
- Suma podejść: 612 m
- Suma zejść: 598 m
Dominik111 poleca tę trasę na spacer
Ścieżka edukacyjna "Gryżyńskie Uroczyska"
Trasa biegnie wokół jeziora Kałek i Gryżyńskich Szuwar. Początek najlepiej zaplanować w Gryżynie, gdzie na początku ścieżki jest parking. W samej Gryżynie jest mały sklep spożywczy. Podczas wycieczki miniemy Gryżyńskie Szuwary, wąwozy, jezioro Kałek, aleje dębową, ośrodek wypoczynkowy z plażą, pałac, po drodze przejdziemy przez kilka kładek. Podczas wycieczki możemy spotkać sarny, dziki i ... dużo komarów.
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: Bunkry
- Początek trasy: Bytom Odrzański
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 3,49 km
- Czas trwania spaceru: 59 min.
- Przewyższenia: 20 m
- Suma podejść: 183 m
- Suma zejść: 196 m
Trasę dla spacerowiczów poleca Darzbor
Teren dawnej sowieckiej jednostki wojskowej. Obecnie Hammilton Centrum na Maślicach
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: Piętnastka chorzemińska
- Początek trasy: Otyń
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 14,93 km
- Czas trwania spaceru: 1 godz. i 37 min.
- Przewyższenia: 45 m
- Suma podejść: 647 m
- Suma zejść: 655 m
Spacerowiczom trasę poleca Chalupczok
Trasa dookoła Jeziora Wolsztyńskiego, przez wieś Chorzemin i tamtejsze lasy, niedaleko wieży obserwacyjnej, Nowy Młyn i położony przy nim staw Morskie Oko, Dojcę i bagienny teren Karpicka.
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: ZIELONKA CHALLENGE 75+ K
- Początek trasy: Trzciel
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 70,79 km
- Czas trwania spaceru: 23 godz. i 36 min.
- Przewyższenia: 76 m
- Suma podejść: 670 m
- Suma zejść: 675 m
Spacerowiczom trasę poleca KaPe
ZIELONKA CHALLENGE 2018
Dystans 75+ km
Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka
„75+ km”: Z Owińsk przez Dziewiczą Górę, Ludwikowo, do Tuczna następnie południową stroną wokół jezior Stęszewskiego i Wronczyńskiego Dużego do Wronczyna, dalej północną stroną w/w jezior w kierunku Czernic, Zielonki, przez Dąbrówkę Kościelną, Niedźwiedziny, Sławicę, Dzwonowo, Głęboczek, Zielonkę, Kamińsko, Rakownię, Bolechowo, Trzaskowo, Potasze i wspólny powrót do mety w Owińskach.
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: Bunkier kolejowy w Konewce
- Początek trasy: Otyń
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 2,65 km
- Czas trwania spaceru: 1 godz. i 52 min.
- Przewyższenia: 14 m
- Suma podejść: 93 m
- Suma zejść: 91 m
Ulixes poleca tę trasę
Piesza wycieczka po terenie bunkra kolejowego w Konewce.
Trasa przyjemna na 1, 2 godzinną wycieczkę. Warto zabrać coś ciepłego bo wewnątrz jest bardzo zimno.
Nawiguj
Idealne na spacer
🌳 Trasa spacerowa: Włóczykije Pojezierza Myślibórz "Historyczna wahadłowa"
- Początek trasy: Witnica
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 5,06 km
- Czas trwania spaceru: 1 min.
- Przewyższenia: 0 m
- Suma podejść: 0 m
- Suma zejść: 0 m
Spacerowiczom trasę poleca Marsch
Trasa wahadłowa, prowadzi po północnych peryferiach Myśliborza. W pobliżu możliwość spotkania obiektów z najnowszej historii Myśliborza, wydarzeń przedwojennych i wojennych, oraz najstarszych sprzed 2500 lat, bo tyle liczy historia grodziska, którego budowę rozpoczął lud kultury łużyckiej.
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza JARNOŁTÓW - RATYŃ
- Początek trasy: Nowe Miasteczko
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 6,24 km
- Czas trwania spaceru: 2 godz. i 5 min.
- Przewyższenia: 17 m
- Suma podejść: 25 m
- Suma zejść: 23 m
Wielogorski poleca tę trasę
🌳 Trasa spacerowa: Opoczno
- Początek trasy: Bytom Odrzański
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 3,66 km
- Czas trwania spaceru: 1 godz. i 13 min.
- Przewyższenia: 16 m
- Suma podejść: 46 m
- Suma zejść: 46 m
Trasę spacerową mieszkańcom poleca Max_c74
Wycieczka piesza do zamku Opoczno.
Współczesna bryła zameczku niewiele ma już wspólnego ze średniowieczną królewską warownią - oprócz nazwy ze starego założenia zachowała się część piwnic i być może trzy sklepione komnaty. Jej pozbawiona zabytkowego charakteru forma stanowi dziś rażący przykład, do czego może doprowadzić rekonstrukcja oparta nie na rzetelnej analizie historycznej, lecz jedynie na wyobraźni i własnym widzimisie architekta. W gmachu mieści się siedziba Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego oraz Muzeum Regionalne z ekspozycją historyczno-etnograficzną poświęconą Ziemi Opoczyńskiej, przedstawiającą m.in.: dawne stroje regionalne, rekonstrukcję wiejskiej chaty, ludową rzeźbę oraz malarstwo, a także przedmioty i dokumenty dotyczące początków miasta i jego rozwoju.
Zamek mimo umownej atrakcyjności warto odwiedzić będąc w okolicy, aby mieć swój pogląd co do tej budowli.
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: Cmentarz choleryczny
- Początek trasy: Bytom Odrzański
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 8,04 km
- Czas trwania spaceru: 2 godz. i 33 min.
- Przewyższenia: 29 m
- Suma podejść: 85 m
- Suma zejść: 98 m
Trasę dla spacerowiczów poleca Fotoimpresje
Spacer którego głównym celem był bardzo rzadko odwiedzany i trudno dostępny Cmentarz Choleryczny. Dalsza część spaceru to już bez konkretnego planu a tylko z chęci wykorzystania wolnego dnia i ładnej pogody.
Cmentarz znajduje się na granicy Targówka i Pragi Północ, w trójkącie utworzonym przez tory linii Nadwiślańskiej. Istnieje tu dokładnie od 1872, a pochowano na nim 484 osoby zmarłe podczas jednej z epidemii cholery.
Na Cmentarz nie da się dostać legalnie, więc jeśli podejmiecie wyzwanie, to na własną odpowiedzialność. Możliwe są dwie drogi. Najłatwiej dojść tam na piechotę, jeśli rowerem, to trzeba go prowadzić przez ostatnie metry lub wspinać się z nim na stromy nasyp kolejowy.
Nawiguj
Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.
Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!
Czy spacerowanie przynosi efekty?
Spacerowanie przynosi wiele korzyści dla ciała i umysłu. Podczas wszelkich aktywności uwalniają się hormony szczęścia, czyli endorfiny i serotonina. Dlatego ruch pomaga w zwalczaniu stresu i napięcia. Takie korzyści dostarczy Ci nie tylko siłowania, bieganie, czy inny sport, ale również regularne spacerowanie.
Chodzenie na spacery może pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami. Podczas chodzenia angażujemy wiele mięśni, które pracują i spalają kalorie. Dlatego regularne spacerowanie może pomóc Ci w zgubieniu zbędnych kilogramów. Im więcej ruchu, tym większe zapotrzebowanie kaloryczne. Dlatego osoby, które dużo się ruszają i uprawiają sport, mogą więcej jeść bez efektu tycia. Jeśli chcesz poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, w Internecie znajdziesz wiele kalkulatorów, które pomagają je wyliczyć.
WHO podaje, że dzienna ilość kroków dla osoby dorosłej i zdrowej powinna wynosić pomiędzy 6 000 a 8 000 kroków. Natomiast u osób z przewlekłymi chorobami dawka wynosi od 3 500 do 5 500 kroków dziennie.
Spacerowanie obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych. Regularne spacery mają zbawienny wpływ na układ krążenia. Zmniejsza się ryzyko wystąpienia żylaków czy pajączków.
Jak widzisz spacerowanie przynosi wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Jeśli jesteś ciekaw, ile kroków dziennie robisz, możesz zaopatrzyć się w zegarek z funkcją liczenia kroków.
Co zobaczyć w Lubuskiem? Podróż szlakiem krajowych winnic
Chociaż w woj. lubuskim z pewnością nie brak atrakcji turystycznych, największym skarbem regionu wciąż pozostaje Lubuski Szlak Wina i Miodu, skupiający winnice i pasieki, których produkty odznaczają się wyśmienitym smakiem. Przed rozpieszczeniem kubków smakowych tymi fantastycznymi wyrobami, warto jednak zwiedzić kilka wyjątkowych miejsc – jednym z nich jest Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa, który może pochwalić się statusem Światowego Geoparku UNESCO. Na uwagę zasługują także liczne obiekty sakralne, m.in. Figura Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie, zabytkowe kościoły oraz klasztorny opactwa cysterskiego w Gościkowie-Paradyżu. Wielbiciele historii będą za to zachwyceni tym, co do zaoferowania mają Międzyrzecki Rejon Umocniony, regionalne zamki i pałace i Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.
Sprawdź lubuskie winnice.
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?