Treza i ICT Poland Foxy w finale plażowego Pucharu Firm

Robert Gorbat 95 722 69 37 [email protected]
W spotkaniu o pierwsze miejsce w niedzielnym turnieju Treza Witnica (zawodnicy w niebieskich strojach) pokonała ICT Poland Foxy Kostrzyn aż 6:1 Bogusław Sacharczuk
Kwalifikacje Pucharu Firm Prant Cup w plażowym futbolu powoli dobiegają końca. W niedzielę sześć drużyn walczyło w Długiem w czwartym eliminacyjnym turnieju. Przepustki do wielkiego finału wywalczyły zespoły z Witnicy i Kostrzyna.

Pomysłodawcami wakacyjnego współzawodnictwa pracowników firm na piasku są Kazimierz Ciszko z Żar i Sławomir Ostałowski ze Strzelec Kraj. Do tej pory udało się im przeprowadzić cztery eliminacyjne zawody: trzy w Długiem (dla drużyn z północy regionu) i jeden w Żarach (dla ,,południowców''). Kwalifikacje zakończy piąty turniej, zaplanowany na ostatni weekend lipca w Żarach.

- Dwudniowy finał zostanie rozegrany na terenie ośrodka kolonijno-wychowawczego Brata Krystyna w Długiem 27 i 28 sierpnia - usłyszeliśmy od Ostałowskiego. - Wezmą w nim udział po dwie czołowe ekipy z każdych eliminacyjnych zawodów oraz dwie najlepsze z trzecich miejsc.

Razem 12 drużyn. W finale przewidujemy dwie regulaminowe zmiany: mecze będą trwały nie dwa razy po 10, lecz trzy razy po 12 minut, zaś wpisowe będziemy musieli zwiększyć z obecnych 300 do 400 złotych.

Zgłoszeń do każdych kwalifikacji jest więcej niż sześć regulaminowych miejsc. Zespoły czytają komunikaty na internetowej stronie: www.prantcup.prant.pl i hurtowo deklarują chęć kopania na piasku. Do zawodów są przyjmowane te, które jako pierwsze dokonają wpłat. Organizatorzy nie wykluczają, że być może zorganizują jeszcze jeden eliminacyjny turniej. Wtedy zmianie uległyby zasady awansu do finału.

W ostatnich, niedzielnych zawodach zdecydowanie najlepsza okazała się Treza Witnica. Pokonała kolejno: Janax Galaxię Skwierzyna 2:0, Zakład Ogólnobudowlany Iwaszczyszyn-Pokora Gardzko 6:1, Meprozet Stare Kurowo 7:3, Straż Pożarną Choszczno 2:0 i ICT Poland Foxy Kostrzyn 6:1. - O rozgrywkach dowiedzieliśmy się półtora miesiąca temu - wyznał 35-letni Mariusz Dobrzański, właściciel firmy i zarazem kapitan zespołu.

- Wszyscy graliśmy kiedyś w normalną piłkę w Czarnych Browarze, jesteśmy też mistrzami Witnicy w futsalu. W końcu postanowiliśmy spróbować sił także na piasku. Poszło nieźle, jesteśmy już w finale. Nie wiem tylko, czy w nim coś zwojujemy, bo nie znamy siły rywali.

Wyniki pozostałych spotkań: Gardzko - Kostrzyn 3:3, Stare Kurowo - Choszczno 4:5, Stare Kurowo - Kostrzyn 4:6, Skwierzyna - Choszczno 0:2, Skwierzyna - Gardzko 4:2, Choszczno - Kostrzyn 3:4, Skwierzyna - Stare Kurowo 5:3, Skwierzyna - Kostrzyn 4:5, Gardzko - Stare Kurowo 8:3, Gardzko - Choszczno 2:1. Zawody wygrała Witnica - 15 pkt. (bramki 23:5), wyprzedzając Kostrzyn - 10 (18:18), Gardzko - 7 (16:17), Choszczno - 6 (11:12), Skwierzynę - 6 (11:13) i Stare Kurowo - 0 (17:31). Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Damian Kuśnierczak (Kostrzyn), najlepszym bramkarzem - Ireneusz Marszałek (Witnica), zaś tytuł króla strzelców wywalczył Grzegorz Klimkowski (Stare Kurowo) - 9 bramek.

- Jakoś nie mamy ostatnio szczęścia - narzekał Mirosław Dzidek z Komendy Powiatowej PSP w Choszcznie. - Przez dwa ostatnie lata zgłaszaliśmy się do finałów mistrzostw Polski, lecz odpadaliśmy z nich w eliminacjach. W turnieju o puchar komendanta miejskiego PSP w Szczecinie zajęliśmy piąte miejsce. A tutaj, w Długiem, przegraliśmy z Gardzkiem mecz o trzecie miejsce i straciliśmy szansę awansu do finału. Inspirujemy władze naszego miasta, by urządziły boisko do beach soccera. Jak ono w końcu powstanie, to nasze wyniki na pewno pójdą w górę.