Gazeta Lubuska

Trwa budowa centrum przesiadkowego na dawnym dworcu autobusowym w Kożuchowie. Zobacz, co tam się teraz dzieje [ZDJĘCIA]

Osiemnaście słupów nośnych będzie podtrzymywać zadaszenie wiaty przystankowej w centrum przesiadkowym w Kożuchowie. To część ogromnego projektu transportowego,

Fot. Urząd Miejski w Nowej Soli

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/13] Następne

Osiemnaście słupów nośnych będzie podtrzymywać zadaszenie wiaty przystankowej w centrum przesiadkowym w Kożuchowie. To część ogromnego projektu transportowego, który realizuje Nowa Sól razem z okolicznymi gminami.

Trwa przygotowanie podłoży pod nawierzchnię chodników, peronów, pod pochylnię dla osób na wózkach. - Ta faza, która jest teraz jest bardzo wstępna, bo zaawansowanie robót na ten czas to ok. 20-25 procent - wyjaśnia Andrzej Drozdek, naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miejskim w Nowej Soli. Były problemy z wyłonieniem wykonawcy robót. Inwestycja jest częścią realizacji projektu transportowego, którego liderem jest Nowa Sól, a współuczestniczą w nim okoliczne gminy takie jak wiejska gmina Nowa Sól, Otyń, Siedlisko i Kożuchów. Termin na wykonanie inwestycji minie 15 maja.

Głównym celem projektu jest ograniczenie niskiej emisji zanieczyszczeń z sektora transportu oraz ograniczenie odpływu pasażerów komunikacji publicznej w Nowosolski SubObszarze Funkcjonalnym. Konieczność realizacji projektu wynika z potrzeby poprawy jakości i wydajności przyjaznego dla środowiska transportu miejskiego, konkurencyjnego względem transportu indywidualnego, oraz integracji różnych form transportu na terenie gmin Nowosolskiego SubObszaru Funkcjonalnego.

Zakres projektu obejmie:
[lista]
[*]Zakup taboru autobusowego (27 autobusów).
[*]Budowa zajezdni autobusowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w Nowej Soli.
[*]Budowa lokalnych Centrów Obsługi Pasażerów wraz z zagospodarowaniem terenu i towarzyszącymi sieciami infrastruktury technicznej.
[*]Budowa Centrum Obsługi Pasażerów Nowosolskiego subObszaru Funkcjonalnego w Nowej Soli - rozbudowa ul. Towarowej i ul. Zjednoczenia w Nowej Soli.
[*]Przebudowa budynku dworca PKP w Nowej Soli z dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb Centrum Obsługi Pasażerów Nowosolskiego subObszaru Funkcjonalnego.
[*]Zaprojektowanie i stworzenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.
[*]Zaprojektowanie i stworzenie systemu elektronicznego biletu.
[*]Wybudowane oraz zakupione elementy projektu będą użytkowane przez wszystkich mieszkańców miasta Nowa Sól oraz sąsiednich gmin, do których kursować będą linie autobusowe obsługiwane przez Międzygminne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „SUBBUS” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jak również wszystkie osoby przyjezdne korzystające z komunikacji zbiorowej Nowosolskiego SubObszaru Funkcjonalnego.
[/lista]

Przeczytaj też: Dwulatek dławił się lizakiem. Policjant przez telefon pomógł go uratować

Zobacz też wideo: KRYMINALNY CZWARTEK - 25.01.2018 - Pościg za naćpanym kierowcą. 25-latek miał przy sobie narkotyki. Jechał skrajnie niebezpiecznie


Polecamy