Trwają Dni Czerwieńska

Eugeniusz Kurzawa 68 324 88 54 [email protected]
Ania Kusińska z Nietkowic pokazała w czasie turnieju szkół jak w szybkim tempie można zrobić zakupy w supermarkecie
Ania Kusińska z Nietkowic pokazała w czasie turnieju szkół jak w szybkim tempie można zrobić zakupy w supermarkecie fot. Krzysztof Kubasiewicz
Udostępnij:
Dziś zaczęły się Partnerskie Dni Czerwieńska. Tradycyjnie o 10.00 rano młodzież szkolna stawiła się pod ratuszem. Burmistrz Piotr Iwanus przekazał w jej ręce klucz do bram miasta.
Ania Kusińska z Nietkowic pokazała w czasie turnieju szkół jak w szybkim tempie można zrobić zakupy w supermarkecie
Ania Kusińska z Nietkowic pokazała w czasie turnieju szkół jak w szybkim tempie można zrobić zakupy w supermarkecie fot. Krzysztof Kubasiewicz

Ania Kusińska z Nietkowic pokazała w czasie turnieju szkół jak w szybkim tempie można zrobić zakupy w supermarkecie
(fot. fot. Krzysztof Kubasiewicz)

Zwyczajowo klucz od bram miasta odbiera ta szkoła, która zwyciężyła w ubiegłorocznym gminnym turnieju szkół o puchar burmistrza. Ostatnim zwycięzcą okazała się podstawówka z Nietkowic.

Dziś jednak jest już nowy zwycięzca, niepubliczna szkoła z Płotów! Ale po kolei.

Spod ratusza wyruszył po 10.00 korowód, który dotarł na boisko gimnazjum. Tutaj pracownicy domu kultury przygotowali różnorakie konkursy, quizy, w których startowała młodzież z pięciu placówek oświatowych.

Atmosfera na widowni była pełna emocji. Każda drużyna (10 osób) w koszulkach innego koloru. Także część dopingujących swoje zespoły uczniów w tych samych kolorach lub ze wstążkami, kolorowymi gadżetami.

- Na pewno wygrają nasi - uważa Natalka Kędzia z klasy Va w Czerwieńsku. W ręku trzyma patyki, na nich niebieskie wstęgi. - Kibicujemy naszym - dodaje koleżanka z klasy, Gabrysia Jarząbska.

Widać też liczne transparenty, największy głosi: "Nie lekceważ fantazji. Bez fantazji nie może powstać naprawdę nic wielkiego", autorem tych słów okazuje się być słynny Ambroży Kleks z "Podróży pana Kleksa".

Zwycięskie Płoty!

- Takie zabawy mają sens, wyzwalają dużo emocji - uważa Dorota Olencka ze szkoły w Płotach. Za chwilę potwierdza się to, gdyż cała reprezentacja z Płotów krzyczy, piszczy, skacze i nawet płacze. Okazuje się, iż ogłoszono wynik i Płoty wygrały turniej.

- Jesteśmy w szoku! To jest najmniejsza i najskromniejsza szkoła, zawsze na końcu, a tu okazuje się, iż wygrała - cieszy się Ewa Gawędzka. Widać autentyczne wzruszenie. Uczniowie i nauczyciele ściskają się, podskakują, robią zdjęcia.

Wyniki rywalizacji wyglądają zatem następująco: 1. Płoty, 2. Czerwieńsk, 3. Nietkowice, 4. Leśniów Wielki, 5. Nietków.

Oczywiście na tym nie koniec święta miasta. Główne imprezy przewidziane są na sobotę i niedzielę. - Jest przygotowanych sporo atrakcji, będą zespoły folklorystyczne, biesiadne, będzie występował chór z domu kultury, w którym śpiewa mój sąsiad, więc pewnie pójdę na stadion zobaczyć - zapowiada Ewa Kościuk. - Na razie świetnie się bawimy.
- Tylko te meszki przeszkadzają - dorzuca Bożena Śmigaj. - No i mogłoby być cieplej.
Niestety, o to organizatorzy nie zadbali...

Ale...

Program na sobotę i niedzielę

W zamian oferują:

* Sobota, 15 maja, stadion miejski. 15.00 prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży, 18.30 koncert grupy Instant Blues, 19.00 Teatr tańca i ognia Hakashanti, 20.00 gwiazda wieczoru - zespół Ira, 22.15 dyskoteka w plenerze.

* Niedziela, 16 maja, stadion. 15.00 IV Festiwal Piosenki Biesiadnej, 19.00 występy grypy tanecznej Line Dance Gruppe z Niemiec, 19.15 występ zespołu Cantilena - zwycięzcy poprzedniego Festiwalu Piosenki Biesiadnej, 19.45 ogłoszenie wyników festiwalu, 20.00 koncert gwiazdy wieczoru - grupy Wawele.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

t
tik
W dniu 15.05.2010 o 11:36, fanka napisał:

ja idę

gdzie chyba do kibla z tytułu rozwolnienia
f
fanka
ja idę
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie