Trzy bramki i zwycięstwo Zorzy Ochla nad Chynowianką w piłkarskich derbach Zielonej Góry

Cezary Konarski
W derbach Zielonej Góry Zorza Ochla pokonała Chynowiankę 2:1.
W derbach Zielonej Góry Zorza Ochla pokonała Chynowiankę 2:1. Cezary Konarski
W derbowym meczu zielonogórskich drużyn w klasie okręgowej wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Zorza Ochla pokonała na własnym boisku Chynowiankę 2:1. To drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Michała Grzelczyka w rundzie wiosennej.

Piłkarze z Ochli od początku spotkania nawali rytm grze. Przeważali, ale to goście w 16 min byli bliżsi zdobycia bramki po niezłym strzale Kamila Jasińskiego. Kilka minut później było już jednak 1:0. W 19 min piłkę z rzutu wolnego na pole karne wrzucił Sebastian Hausler. Tam jednak sfaulowany został Patryk Oleksa. Sędzia podyktował rzut karny, którego skutecznym egzekutorem był Łukasz Janus.

Miejscowi poszli za ciosem i zdecydowanie zaatakowali. W efekcie, w 32 min Patryk Oleksa zdobył drugiego gola dla Zorzy. Wydawało się, że gospodarze mogą wysoko pokonać Chynowiankę, a tymczasem goście bardzo szybko zdobyli kontaktową bramkę. W 37 min piłka trafiła do niepilnowanego Pawła Kotarskiego, który z kilkunastu metrów pokonał bramkarza Zorzy. Po zmianie stron zespół z Ochli nadal miał przewagę, ale kolejne bramki już nie padły.

Trzy bramki i zwycięstwo Zorzy Ochla nad Chynowianką w piłka...

Zorza Zielona Góra-Ochla – Chynowianka Zielona Góra 2:1 (2:1)

• Bramki: Janus (20 z karnego), Oleksa (32) – Kotarski (37).
  • Zorza: Czerniachowski – Jurkowski, Kwiatkowski, Bargieł, Hausler (od 46 min Wasielewski), Janus, Figaś (od 84 min Andrzejczak), Soiński (od 65 min Kwiecień), Zajączkowski (od 59 min Kijowski), Oleksa (od 65 min Szwabowicz), Żukowski (od 90 min Zarzycki).
  • Chynowianka: Pluta – Wojcieszak, Przybylak, M. Wyszomierski, Jaśkiewicz, R. Wyszomierski (od 81 min Knap), Kordek, Pluskota, Kotarski (od 68 min Fryda), Marczak (od 65 min Lehmann), Jasiński (od 76 min Bukowski).
  • Żółte kartki: Wasielewski – Wojcieszak, Jasiński.