Trzy złote medale zdobyli reprezentanci Gwardii Zielona Góra we Wrocławiu

Cezary Konarski
Dwa złote medale zdobyła zawodniczka Gwardii Zielona Góra Maja Jarosińska w rozegranych we Wrocławiu strzeleckich zawodach klasyfikacyjnych i memoriale Leopolda Kałuży.

Na strzelnicach Śląska Wrocław oprócz najlepszych polskich zawodników wystartowała reprezentacja Węgier. Reprezentantów zielonogórskiej Gwardii na zawody powołał Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Gwardziści zdobyli siedem medali, w tym trzy złote.

- Wielu z naszych strzelców zostanie powołanych do reprezentacji Polski na starty w zawodach międzynarodowych, które wyłonią kadrę na mistrzostwa Europy – powiedział Jerzy Zarzycki, trener strzelców Gwardii. - Najlepiej z ekipy zielonogórskiej zaprezentowała się Maja Jarosińska, która zwyciężyła w pistolecie pneumatycznym juniorek, zarówno w zawodach klasyfikacyjnych, jak i w memoriale. Trzecie zwycięstwo wystrzelała Natalia Kochańska, wygrywając zawody klasyfikacyjne w karabinie pneumatycznym seniorek.

Natalia Kochańska w rywalizacji memoriałowej zdobyła brązowy medal, a wspólnie z Maciejem Kowalewiczem z Gwardii Olsztyn zajęła trzecie miejsce w karabinowym miksie.

- Wysoką formę potwierdził żołnierz V Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa Grzegorz Długosz, który w pistolecie pneumatycznym seniorów zajął drugie i czwarte miejsce – dodał Jerzy Zarzycki. - Miłą niespodziankę sprawiła Barbara Macur, która w pierwszym strzelaniu poprawiła rekord życiowy, a finalnie w pistolecie pneumatycznym juniorek „wystrzelała” drugą i czwartą lokatę.

Najlepsze wyniki gwardzistów w zawodach klasyfikacyjnych:
Karabin pneumatyczny 60 strzałów – seniorki: 1. Natalia Kochańska (eliminacje 625,3 pkt., finał 250,1 pkt.), 10. Sylwia Bogacka (eliminacje 621,9 pkt.), 13. Karolina Pawlak (eliminacje 619,7 pkt.); juniorki: 12. Agata Morgiel (eliminacje 612,4 pkt.), 16. Dominika Skarupska (eliminacje 610,8 pkt.).
Pistolet pneumatyczny 60 strzałów – seniorzy: 4. Grzegorz Długosz (eliminacje 569 pkt., finał 196,1 pkt.), 9. Maciej Korcz (eliminacje 565 pkt.); juniorki: 1 Maja Jarosińska (eliminacje 557 pkt., finał 229,5 pkt.), 4. Barbara Macur (eliminacje 568 pkt., finał 183,4 pkt.); juniorzy: 9. Tomasz Głowala (eliminacje 553 pkt.).

Najlepsze wyniki gwardzistów w memoriale Leopolda Kałuży:
Karabin pneumatyczny 60 strzałów – seniorki: 3. Natalia Kochańska (627,7 pkt.), 7. Sylwia Bogacka (621,5 pkt.), 9. Karolina Pawlak (620,1 pkt.); juniorki: 4. Dominika Skarupska (621,9 pkt.), 8. Agata Morgiel (619,5 pkt.).
Pistolet pneumatyczny 60 strzałów – seniorzy: 2. Grzegorz Długosz (574 pkt.); juniorki: 1. Maja Jarosińska (559 pkt.), 2. Barbara Macur (559 pkt.); juniorzy: 4. Tomasz Głowala (560 pkt.), 6. Jakub Rosa (559 pkt.), 8. Jakub Cydzik (558 pkt.).

Lublinianka Karolina Wojtiuk została nową Miss Startu żużlowej PGE Ekstraligi. Drugie miejsce zajęła podprowadzająca Eltrox Włókniarza Częstochowa Magdalena Algubury, a trzecie Kaja Sikorska z eWinner Apatora Toruń. Miejsca tuż za podium zajęły reprezentantki Moich Bermudów Stali Gorzów Klaudia Dudzik i Aleksandra Perszka. Obejrzyjcie w naszej galerii zdjęcia laureatek i wszystkich pozostałych kandydatek do tytułu Miss Startu PGE Ekstraligi >>>>Na liście tegorocznego konkursu Miss Startu PGE Ekstraligi było aż 31 nazwisk. Zwyciężczyni zdominowała głosowanie kibiców. Karolina Wojtiuk uzyskała 21,14 proc. głosów. Magdalena Algubury i Kaja Sikorska otrzymały odpowiednio: 8,81 i 8,31 proc., a czwarta Klaudia Dudzik z Gorzowa 8,13 proc. POLECAMY: Pamiętacie Oliwię Brówkę? Pierwszą Miss Startu z FalubazuZOBACZ TEŻ: Zagrała w polskim hicie Netflix. Jedna z pięknych Monster GirlsLaureatki Miss Startu PGE Ekstraligi2015: 1. Oliwia Brówka (Zielona Góra), 2. Natalia Kaczmarek (Leszno), 3. Dagmara Krause (Toruń).2016: 1. Jagoda Gaca (Rybnik), 2. Paulina Pospieszna (Zielona Góra), 3. Dorota Misiuro (Tarnów).2017: 1. Jagoda Urban (Zielona Góra), 2. Dagmara Krause (Toruń), 3. Jagoda Szymczak (Gorzów).2018: 1. Sandra Muzalewska (Toruń), 2. Roksana Wróbel (Grudziądz), 3. Paulina Orzeł (Gorzów).2019: 1. Klaudia Kraska (Lublin), 2. Agnieszka Pawlusek (Leszno), 3. Adrianna Strzałka (Zielona Góra).2020: 1. Magdalena Orkiszewska (Lublin), 2. Dominika Woźniak (Wrocław), 3. Zuzanna Pless (Grudziądz).2021: 1. Karolina Wojtiuk (Lublin), 2. Magdalena Algubury (Częstochowa), 3. Kaja Sikorska (Toruń).WIDEO: Gala PGE Ekstraligi po sezonie 2019