Turniej ATP w Sofii. Kamil Majchrzak nie wykorzystał dwóch piłek meczowych

Łukasz Konstanty
Andrzej Szkocki/Polska Press
Gdyby w tie-breaku drugiego seta Kamil Majchrzak wykorzystał jedną z dwóch okazji na zakończenie spotkania, w sobotę walczyłby w półfinale turnieju ATP w Sofii. Rywal zdołał jednak się jednak pozbierać i odwrócił losy spotkania.

Zarówno pierwszy jak i drugi set ćwierćfinałowego spotkania Majchrzaka i Szwajcara Marca-Andrei Hueslera kończył się tie-breakem. W pierwszym lepiej poradził sobie Polak (7-4), w drugim był bliski zakończenia spotkania, prowadził już 6-4, ale ostatecznie przegrał 6-8.

W trzecim secie znacznie lepiej poczynał sobie Szwajcar, który przy stanie 1:1 wygrał gema przy serwisie Polaka, a był bliski powtórzenia wyczynu także przy stanie 2:4. Majchrzak ani razu nie miał okazji, by odrobić stratę przełamania, w dodatku w ostatnim gemie Huesler znów zapunktował przy serwisie naszego tenisisty, wykorzystując już pierwszą okazję na zakończenie spotkania.

W Sofii w turnieju deblowym uczestniczy Jan Zieliński. Polak i Monakijczyk Hugo Nys w sobotnim półfinale zmierzą się z Brazylijczykiem Rafaelem Matosem i Hiszpanem Davidem Vegą Hernandezem, parą rozstawioną w bułgarskim turnieju z numerem drugim.