Turniej Czterech Skoczni. Czterech Polaków weźmie udział w niedzielnym konkursie w Innsbrucku (wideo)

TB, (aip)
/Foto Olimpik/x-news
Piotr Żyła był najlepszym z polskich skoczków podczas sobotniej kwalifikacji do niedzielnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. W zawodach weźmie udział jeszcze trzech Polaków.

Wojciech Fortuna: Zamienił stryjek siekierkę na kijek

źródło: /Foto Olimpik/x-news

Żyła skoczył 121,5 metra i zajął dziesiąte miejsce. Kamil Stoch był 13. (120,5 m), Aleksander Zniszczoł 41., a Dawid Kubacki 43. (obaj wylądowali na 118 metrze).

W pierwszej serii niedzielnego konkursu w parach KO Żyła rywalizować będzie z Dikim Ito, Stoch zmierzy się z Danielem Wenigiem, Zniszczoł z Johannem Andre Forfangiem, a Kubacki z Andersem Fannemel.

Do trzecich zawodów z cyklu TCS nie zakwalifikowali się Bartłomiej Kłusek (59. miejsce) i Krzysztof Biegun (74.).

Kwalifikacje wygrał lider Pucharu Świata Austriak Michael Hayboeck, który był też najlepszy podczas treningów. Tuż za nim był jego rodak Stefan Kraft, lider TCS. Trzecie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag.