Twardziel ze Skwierzyny na ekstremalnym biegu w Kanadzie

Dariusz Brożek
Mateusz Karczmarski zajął 19. miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Mateusz Karczmarski zajął 19. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Archiwum Mateusza Karczmarskiego
Biegacz ze Skwierzyny Mateusz Karczmarski z Algraf Team reprezentował Polskę i gminę Na Mistrzostwach Świata w Biegach z Przeszkodami (OCL - Obstacle Course Racing), które rozegrane zostały 14 i 15 października w Kanadzie. Zajął 19 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Bieg miał dystans zaledwie trzech kilometrów, ale uczestnicy musieli na trasie pokonać 15 rozmaitych przeszkód. W pierwszym dniu M. Karczmarski zajął wysoką, siódma lokatę w kat. 25-29 lat. Po drugim dniu mistrzostw spadł wprawdzie na 19. miejsce, ale i tak może mówić o ogromnym sukcesie, gdyż jego rywalami byli najlepsi zawodnicy na świecie.

- Na mistrzostwach panowała wspaniała atmosfera. Serdeczność ludzi nie do opisania, organizacja w stu procentach perfekcyjna, poznałem wielu wspaniałych osób z całego świata.
Zawody zakończyłem z niedosytem i mega aspiracjami oraz motywacją, a także z wieloma doświadczeniami w biegach. Już niebawem przede mną kolejne mistrzostwa - informuje.

W wyjeździe do Kanady zawodnikowi pomogły władze miejskie oraz właściciele miejscowych firm.