Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Twarz i ciało

(syl)
Jest sposób na to, by skórę, włosy i paznokcie doprowadzić do porządku po zimie. I nie trzeba głęboko sięgać do kieszeni.

Zima nie służy urodzie. Na dworze ostry wiatr, mroźne powietrze i śnieg smagają skórę twarzy i dłoni. W pracy i domu skazani zaś jesteśmy na suche powietrze centralnego ogrzewania, które powoduje, że skóra jest przesuszona, poszarzała i się łuszczy. Z wiosną chcemy ładniej wyglądać, bo odsłaniamy dekolt, ramiona. Jak szybko wypięknieć?

Twarz i ciało

W domu pielęgnacja skóry twarzy i ciała polega przede wszystkim na oczyszczaniu skóry dobranymi do typu cery kosmetykami. Skórę tłustą, zanieczyszczoną, młodzieńczą regularnie zmywamy żelem antybakteryjnym. Cera sucha, delikatna wymaga demakijażu z użyciem mleczka lub śmietanki kosmetycznej. Zabieg oczyszczania skóry kończymy tonizacją. Toniki mają działanie łagodzące, odświeżające, orzeźwiające.
Raz lub dwa razy w tygodniu wykonujemy peeling, który usuwa złuszczający się naskórek, wyrównuje, wygładza i oczyszcza skórę z powierzchownych zanieczyszczeń. Skóra mieszana i tłusta wymaga peelingu ze sproszkowanymi łuskami orzechów czy pestek owoców, delikatna najlepiej toleruje peeling enzymatyczny. Nie można zapomnieć również o peelingu całego ciała - najlepiej zrobić to przy pomocy szorstkiej myjki. Ważny jest także krem do twarzy - lekki, nawilżający na dzień i regenerujący, odżywczy na noc. Cera tłusta wymaga w ciągu dnia kremu matującego. Dodatkowym elementem pielęgnacji skóry twarzy i szyi jest stosowanie maseczek. W warunkach domowych, zwłaszcza dla zapracowanych kobiet, najlepiej sprawdzają się maseczki w postaci kremu, żelu lub pianki.

Dłonie i stopy

Teraz dłonie i paznokcie. Domowym i skutecznym zabiegiem wzmacniającym kruche, łamliwe paznokcie jest ich kąpiel w podgrzanej, ciepłej oliwce z oliwek lub oleju lnianym z dodatkiem kilku kropli soku z cytryny. Taki zabieg powinien trwać 10-15 minut, powtarzamy go przez 6-10 dni, najlepiej wieczorem, siedząc np. przed telewizorem. Zmęczone po całym dniu stopy zrelaksują się w ciepłej kąpieli z dodatkiem iwonickiej soli lub ziół. Najlepiej wybrać szałwię, korę dębu, rozmaryn, rumianek. Warto do wody dodać także olejki eteryczne, np. z paczuli, grejpfrutowy, jałowcowy, limonkowy. Do pięciu litrów wody dodajemy 10-15 kropli. Kąpiel powinna trwać 20 minut.
Jak dbać o siebie - dowiedzieliśmy się od nauczycielek: Doroty Pietraszkiewicz, Grażyny Skalskiej, Jolanty Iwasiewicz i Małgorzaty Janowicz oraz uczennic wydziału technik usług kosmetycznych Medycznego Studium Zawodowego w Zielonej Górze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska