1/130
Za nami 36.Półmaraton Solan. W sobotę, 25 maja w do Nowej...

Za nami 36.Półmaraton Solan. W sobotę, 25 maja w do Nowej Soli przyjechali miłośnicy aktywnego trybu życia. Na starcie jednego
z biegów pojawiło się ponad 500 biegaczy i biegaczek. Wszyscy nastawieni na dobrą sportową rywalizację oraz zdobycie nowych "życiówek". Do pokonania były tradycyjnie dwie pętle - dystans 21, 097 km. - Zwycięzcą 36. Półmaraton SOLAN jest każdy uczestnik, który ukończył bieg. Jednak na podium mogli stanąć tylko Ci najlepsi z najlepszych - przyznają. Bieg wygrał Kibire Moses Kipruto w czasie 1.08,46. Niemal równocześnie na metę wpadł za nim Tuei Hosea Kiplagat. Jako trzeci na podium zameldował się Adam Draczyński z Nowej Soli (ubiegłoroczny zwycięzca) z czasem 1.10,59. Na trasie półmaratonu był także fotograf Jerzy Malicki. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia!