Twierdza broniła się i atakowała

Wiesław Zdanowicz
Niespodziewany remis naszych szczypiornistów w meczu z Komprachcicami.

W sobotnie popołudnie zespół TS Zew Świebodzin podejmował przed swoją publicznością rywali z odległych Komprachcic. W pierwszym składzie na parkiet wyszli: Galle, Tomczyk, Bryza, Jasiński, Cenin, Hrycak i Nogajewski. Goście zepchnięci zostali pod swoją bramkę i wydawało się, że tak będzie do końca spotkania. W piątej minucie OSiR przegrywał już 5:0, po kolejnych pięciu 7:1, po piętnastu aż 9:2.

Kadra Ślązaków pogodziła się z widmem klęski, gdy z wolna i stopniowo przyjezdni zaczęli nawiązać walkę i bramka po bramce odrabiać straty. Pierwsza połowa kończyła się wynikiem 15:11 dla Zewiaków.

Po zmianie stron i pomimo nie słabnącego dopingu Twierdzy w poczynania rozluźnionych gospodarzy zaczęła wkradać się nerwowość. W to, co się stało później nie wierzyli zarówno kibice, jak i zawodnicy obu stron. Goście doprowadzili w 40 minucie do remisu 18:18, a następnie, od 45 minuty na prowadzenie 19:20. Ostatni kwadrans gry to walka o każdę piłkę, pełna emocji i obaw kibiców, czy też nie będą świadkiem czegoś najgorszego. Na szczęście dla obu drużyn mecz zakończył się ciężko wywalczonym remisem, sprawiedliwym i zasłużonym.

Wyniki 11. kolejki II ligi seniorów: TS Zew Świebodzin - LKS OSiR Komprachcice 26:26 (15:11), UKS Lider Swarzędz - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 25:35 (12:17), EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - SKS Orlik Brzeg 22:23 (9:12), MKS Zagłębie II Lubin S.A - SKF KPR Sparta Oborniki (brak wyniku), SPR Bór Oborniki Śląskie - MKST Astra Nowa Sól 34:33 (15:16), SSRiR Start Konin - MKS Żagiew Dzierżoniów 24:28 (10:9), MKS Tęcza Kościan - ŚKPR Świdnica 26:35 (11:19)