Twierdza CRS nadal niezdobyta. Stelmet BC Zielona Góra pokonał Energę Czarnych Słupsk

(vp)
Stelmet BC Zielona Góra pewnie pokonał w niedzielę we własnej hali Energę Czarnych Słupsk 91:68. Mariusz Kapała / GL

To był pierwsza poważna ligowa próba Stelmetu BC Zielona Góra. Koszykarze ze Słupska od wielu lat walczą o wysokie lokaty. W tym sezonie ponownie mają ambicję odegrania ważnej roli w Tauron Basket Lidze. W niedzielę chcieli sprawić niespodziankę i pokonać zielonogórzan.

Pierwsza połowa meczu pokazała, że mistrzowie Polski mogą mieć problem z odniesieniem piątego z rzędu zwycięstwa w Tauron Basket Lidze. Po dwóch kwartach prowadzili zaledwie 41:39.

Jednak po przerwie Stelmet BC Zielona Góra pokazał, jak gra prawdziwy mistrz, wygrywając trzecią kwartę 27:14, a czwartą 23:15. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych Saso Filipovskiego 91:68.

Zielonogórzanie mają na koncie pięć zwycięstw i są jedyną niepokonaną drużyną w Tauron Basket Lidze.

Tutaj możesz zobaczyć zapis relacji na żywo z meczu Stelmet BC Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk