Tylko brązowe medale superligi dla gorzowskich pingpongistów

(rg)
Trener gorzowskich pingpongistów Szymon Kulczycki robił dobrą minę do złej gry. Odpadnięcie Gorzovii Romusa w półfinale superligowego play offu jest przykrą niespodzianką. fot. Kazimierz Ligocki
Gorzovia Romus nie przebiła się przez półfinał play offu superligi tenisa stołowego mężczyzn. W poniedziałek nasza drużyna odrobiła sobotnią porażkę w Lęborku, ale we wtorek przegrała do zera i o złote medale zagra tegoroczny beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej.

We wtorek goście zmienili ustawienie swych zawodników i... trafili w dziesiątkę. Już pierwsza gra zakończyła się sensacyjnym wynikiem, bo Martin Olejnik przegrał 1:2 mimo triumfu w pierwszym secie i prowadzenia 8:7 w drugim. Także Yu Tang i Radosław Żabski urwali rywalom tylko po jednej partii. Chińczyk pokpił sprawę, bo w końcówce trzeciego seta wygrywał 8:6. Po meczu gorzowianie odebrali z rąk swego prezesa Ryszarda Kulczyckiego brązowe medale i puchar PZTS. Od dziś mają już wakacje...

GORZOVIA ROMUS GORZÓW WLKP. - TERNAEBEN POGOŃ LĘBORK 3:2 i 0:3 - stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 1:2

Przebieg wtorkowego meczu: Olejnik - Jendrzejewski 1:2 (11:6, 9:11, 4:11), Tang - Such 1:2 (4:11, 11:9, 9:11), Żabski - Prądziński 1:2 (12:10, 6:11, 6:11).