Tym maluchom wiedzy i wyobraźni nie brakuje! Zobacz nowy...

  Tym maluchom wiedzy i wyobraźni nie brakuje! Zobacz nowy program GL TV. Dzieci odpowiadają na trudne pytania i świetnie sobie radzą [WIDEO]

  Aleksandra Bulaczek

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia premierowego odcinka nowego programu Gazety Lubuskiej pt. „Małe Mądrale”, w którym najmłodsi lubuszanie mierzą się z pytaniami, z jakimi niejednokrotnie dorośli miewają spore problemy.
  Dla tych dzieciaków trudne pytania nie istnieją! Przedszkolaki dzielnie stawiają im czoła, a ich odpowiedzi wzbudzają wśród dorosłych podziw, uznanie i… wywołują uśmiech! A wszystko w nowym programie „Małe Mądrale”, gdzie przed obiektywem kamery najmłodsi mieszkańcy regionu dają popis swojej wiedzy i kreatywności.

  Wszystko co nam, dorosłym, wydaje się jasne i oczywiste, dla dziecka już takim nie jest, ale przecież tam, gdzie zawodzą jeszcze brak wiedzy i kompetencje poznawcze, na ratunek przychodzi wyobraźnia.
  Jak mawiał słynny fizyk teoretyczny o bujnej czuprynie: „logika zaprowadzi cię z punktu A do B, a wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie”. Naszym lubuskim, małym mądralom wyobraźni na pewno nie brakuje! A i z wiedzą nie jest najgorzej. Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają poznawać, doświadczać, działać i tworzyć, mają niepohamowaną, naturalną skłonność do odkrywania świata. Zobacz, jak nasi milusińscy widzą rzeczywistość dorosłych, jak ją pojmują i… werbalizują.

  W pierwszym odcinku udział wzięły Biedroneczki i Jeżyki z zielonogórskiego Przedszkola Jacek i Agatka: Wojtek Szaliński, Natasza Szotowicz, Kuba Nowakowski, Filip Grabarczyk, Ignacy Weber, Hania Cajmer, Kasia Dąbrowska, Julek Onyszkiewicz, Adam Konieczny i Natasza Mikołajczyk. Dzieci opowiadają m.in. o tym, czym jest i jak powstaje smog oraz odkrywają, w jaki sposób można radzić sobie z zanieczyszczonym powietrzem.

  Dorośli, pamiętajcie! Dziecięca wiedza oraz wyobraźnia, ich rozwój i ubogacanie kształtują się dzięki Wam, dlatego rozmawiajcie ze swoimi podopiecznymi jak najwięcej! Nawet na te najtrudniejsze tematy.

  Partnerem odcinka "Małych Mądrali" jest:

  Czytaj więcej o oczyszczaczach LifeAir

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sponsorem odcinka 4 jest:


  Program powstaje w przedszkolu

  Sponsorem odcinka 3 jest:


  Program powstaje w przedszkolu

  Sponsorami odcinka 2 są:


  Program powstaje w przedszkolu

  Sponsorem odcinka 1 są:


  Program powstaje w przedszkolu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.