Tytuł dla Pieszczka

(rg)
W II biegu finałowego turnieju IMP walczyli (od lewej): Mateusz Liszka, Robert Chmiel (obydwaj z Rybek Rybnik), Patryk Beśko (Lotos Gdańsk) i Daniel Kopiec (GUKS Speedway Wawrów) fot. Kazimierz Ligocki
Miłośnicy speedway'a w wersji mini mieli w trakcie minionego weekendu ucztę. Mogli obserwować w naszych regionie aż trzy imprezy.

W sobotnie popołudnie w Wawrowie 12 chłopców rywalizowało w piątym, ostatnim turnieju IMP. Wygrał Mateusz Liszka (Rybki Rybnik) - 11+4 za zwycięstwo w finałowych wyścigu, wyprzedzając Krystiana Pieszczka (Lotos Gdańsk) - 11+2, Kacpra Worynę (Rybki) - 9+3 i Dominika Kossakowskiego (Lotos) - 8+1. Lokaty zawodników GUKS Speedway Wawrów: 10. Daniel Kopiec - 4 (1, 0, 2, 1), 12. Karol Kubacki - 2 (1, 0, 1, 0). Indywidualnym mistrzem kraju został Pieszczek - 71 pkt., 2. był Liszka - 67, a 3. Woryna - 46. Miejsca naszych zawodników (na 14 sklasyfikowanych): 11. Kopiec - 15, 12.-13. Kubacki - 8.

Tego samego dnia wieczorem 16 reprezentantów GUKS Speedway zmierzyło się w indywidualnym turnieju o puchar prezesa swego klubu Mirosława Parysa. Trofeum zdobył Kamil Nowacki - 12, a kolejne pozycje zajęli: 2. Stanisław Januszkiewicz - 10, 3. Alan Szczotka - 9+3, 4. Patryk Zalewski - 9+2, 5. Daniel Kopiec - 9+u. W zawodach 7-latków triumfował Wojciech Fajfer - 12, wyprzedzając Kacpra Cegielskiego - 8 i Jacka Fajfera - 4.

W niedzielę adepci czarnego sportu spotkali się w Stanowicach, by rywalizować w indywidualnej imprezie o puchar starosty powiatu gorzowskiego. Zwyciężył Oskar Polis (ŚUKS Speedway Częstochowa) - 12 (komplet) przed Januszkiewiczem - 11 i Zalewskim - 10. Kolejność w grupie do 7 lat: 1. Cegielski - 10, 2. W. Fajfer - 9, 3. J. Fajfer - 5.