Zamknij

Gazeta Lubuska

Ucięte kończyny, zmasakrowane ciała. Wypadki na torach kończą się makabrycznie [MAPA, WIDEO]

wypadek na torach

Jakub Pikulik

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/5] Następne

Wypadki na torach w Lubuskiem

Na przestrzeni ostatnich lat na lubuskich przejazdach kolejowych i tzw. "dzikich" przejściach przez tory dochodziło do makabrycznych wypadków. Wiele z nich kończyło się tragicznie, inne skutkowały poważnymi obrażeniami ciała lub trwałym kalectwem. Niektóre wypadki to efekt samobójstw, inne to nieuwaga pieszych i kierowców.W niedzielę, Zobacz też: 4 września, na torach niedaleko Witnicy doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety przez pociąg. Trasa Kostrzyn-Krzyż, na której doszło do tragedii, to jeden z najbardziej krwawych szlaków kolejowych w województwie lubuskim. Wystarczy rzucić okiem na przygotowaną przez nas interaktywną mapę, aby przekonać się, jak wiele wypadków wydarzyło się na tym odcinku w ostatnim czasie.W 2014 r. na przejazdach kolejowych w Lubuskiem doszło do siedmiu wypadków. Dwa zakończyły się śmiertelnie, w dwóch były osoby ranne, a w trzech przypadkach skończyło się bez obrażeń. W 2014 r. zdarzyły się też trzy wypadki na tzw. "dzikich" przejściach przez tory. Wszystkie trzy zakończyły się tragicznie. W 2015 r. na przejazdach kolejowych były cztery wypadki, nie było ofiar śmiertelnych, jedna osoba została ranna, a w trzech przypadkach takie wypadki zakończyły się bez obrażeń. W 2015 r. doszło też do 11 wypadków na "dzikich" przejściach przez tory. Aż osiem osób poniosło w nich śmierć.

Zobacz też: Zginęła na oczach ludzi. Tragiczny wypadek w Witnicy

Pieszy w konfrontacji z pociągiem nie ma żadnych szans. Podobnie jak szans na wyhamowanie nie ma maszynista, który zauważa człowieka na torach w ostatnim momencie. Takie wypadki niemal zawsze kończą się makabrycznie. Wystarczy przeczytać raporty, przygotowywane przez straż ochrony kolei, aby przekonać się o skutkach takich wypadków. Odcięte kończyny, zmiażdżone głowy, zmasakrowane ciała - tak wyglądają skutki wypadków na torach.

Do wielu tragedii dochodzi przez nieuwagę pieszych i kierowców. Dlatego trzeba pamiętać, aby zawsze przy pokonywaniu torów kolejowych zachować szczególną ostrożność. Dotyczy to przede wszystkim niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Zanim pokonamy taki przejazd, należy zawsze zatrzymać się i upewnić, czy przypadkiem nie nadjeżdża pociąg.

Zobacz też: Śmiertelny wypadek w Białczu. Rowerzysta wpadł pod osobówkę

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy