Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie dwóch placówek zaliczyli warsztaty twórcze

(ac)
Basia Kwaśnik, Natalia Rajewska i Gosia Szopna chodzą do Zespołu Szkół nr 2. Być może w przyszłym roku w szeregach uczniów pojawią się także ich młodsi koledzy z Chrośnicy.
Basia Kwaśnik, Natalia Rajewska i Gosia Szopna chodzą do Zespołu Szkół nr 2. Być może w przyszłym roku w szeregach uczniów pojawią się także ich młodsi koledzy z Chrośnicy. fot. Paweł Janczaruk
W projekcie międzyszkolnym uczestniczyli uczniowie gimnazjum z Chrośnicy i z Zespołu Szkół nr 2, popularnej "odzieżówki". Starsi koledzy przekonywali gimnazjalistów, że ZS 2 otwiera przed nimi wiele dróg.

- Jestem nauczycielką fizyki - przedstawia się Aleksandra Kabat. - Uczę w chrośnickim gimnazjum i Zespole Szkół nr 2. Dlatego pomyślałam, że łączone zajęcia dla nastolatków z obu placówek będą strzałem w dziesiątkę.

Myśl szybko stała się czynem. Na spotkaniu starsi uczniowie promowali swoją szkołę, a młodsi dowiedzieli się, jakie perspektywy roztacza przed nimi Zespół Szkół, zwany popularnie "odzieżówką" (choć można tu zdobyć także inne zawody). Projekt nietypowego dnia spotkania A. Kabat stworzyła razem z nauczycielką sztuki w gimnazjum Małgorzatą Sobczak-Maksimiuk.

Dzień zaczął się od warsztatów ze szkicowania elementów odzieży. Gimnazjaliści wymyślali projekty mundurków szkolnych. Później nastąpił podział zadań. Dziewczyny poszły zwiedzać pracownię krawiecką, a chłopcy udali na się na zajęcia związane z obróbką drewna.
- U nas młodzież mogła wykazać się kreatywnością - mówi Bernadetta Lejwoda, nauczycielka ZS 2. - Dziewczyny z Chrośnicy miały zajęcia z trzecią klasą Technikum Technologii Odzieży. Razem szyły i przyglądały się pracy starszych koleżanek. A podczas konkursu mogły według własnego pomysłu upiąć suknie. Przyznam, że byłam mile zaskoczona, bo gimnazjalistki miały mnóstwo świetnych pomysłów. A że dobrze się bawiły to mam nadzieję, iż w przyszłym roku przynajmniej kilka z nich zasili szeregi naszej szkoły.
Dzień zakończył się pokazem mody ubrań codziennych zaprojektowanych przez starszych uczniów.

- Widzę, że gimnazjalistom warsztaty przypadły do gustu - cieszy się A. Kabat. - Poznali metody nauczania w ZS 2 od podszewki. To coś więcej, niż tylko suche informacje do przeczytania w informatorze.
W przyszłości pedagodzy chcą jeszcze takie zajęcia powtórzyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska