Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uczniowie poznają wymagania pracodawców w firmach

(abi)
Podpisano listy intencyjne w starostwie
Podpisano listy intencyjne w starostwie Anna Białęcka
W głogowskim starostwie zostały podpisane listy intencyjne, dotyczące współpracy powiatu i głogowskich firm w zakresie szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Do współpracy włączyła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Sygnatariuszami listów byli przedstawiciele powiatu a także Santander BZWBK, Głotech, Intertrans PKS, restauracja Pasjonata, Sorpol oraz restauracja Prezzo. Strony zobowiązały się do prowadzenia wspólnych działań w zakresie przygotowania wykwalifikowanej kadry dla potrzeb regionu, będą to między innymi praktyki uczniowskie w tych firmach. Przypomnijmy, że powiat zawarł juz podobne porozumienia z firmami Sitech oraz KGHM.

- Podpisując te listy, otwieramy drogę dla wszystkich naszych szkół, które będą chciały skorzystać ze współpracy z firmami - mówi starosta Rafael Rokaszewicz. - Jest to szansa dla młodych ludzi, by lepiej poznać specyfikę różnych miejsc pracy, większa szansa na zalezienie w nich zatrudnienia, zdobycie doświadczenia - Bardzo istotna będzie dla nas współpraca z pracodawcami także ze względu na poznawanie na bieżąco oczekiwać rynku pracy. Nie chcemy bowiem, by nasz szkoły kształciły młodych ludzi w zawodach, na które nie ma zapotrzebowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska