Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Szesnastki najpierw bawili się fizyką, potem się nie poddawali, a teraz zostaną… gigantami! Tak działa unijny program Erasmus

oprac. (zeb)
Udział w projektach międzynarodowych dostarcza inspiracji prosto z różnych stron Europy. To też świetna zabawa!
Udział w projektach międzynarodowych dostarcza inspiracji prosto z różnych stron Europy. To też świetna zabawa! fot. archiwum szkoły
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16 im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Dunikowskiego na osiedlu Staszica rozpoczyna w tym roku szkolnym już trzeci z rzędu projekt międzynarodowej współpracy szkół w ramach programu Erasmus+.

Najpierw było „Let's play physics” (z angielskiego: zabawmy się fizyką), w którym uczniowie eksperymentowali z produktami codziennego użytku, poznając niezliczone prawa fizyki (partnerami były szkoły ze Słowacji, Włoch - Sycylii, Turcji i Węgier). Potem „Never give up!” (nigdy się nie poddawaj), które angażowało uczniów w lekcje historii, tradycji oraz sztuki (szkoły partnerskie z Cypru, Rumunii, Włoch - Sycylii, Portugalii i Turcji). Teraz nadszedł czas na projekt o nazwie „Giants” (giganci), w którym partnerami są: Hiszpania, Grecja, Czechy, Finlandia.

Głównym celem projektu jest rozwijanie uzdolnień artystycznych uczniów przy jednoczesnym wykorzystaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Udział w projekcie daje uczniom możliwość rozwijania kompetencji językowych oraz poznania bogactwa różnorodnych kultur europejskich.

Grupa uczniów aktywnie uczestniczy we wszystkich spotkaniach międzynarodowych. Pierwsze z nich w nowym projekcie odbędzie się już w listopadzie w jednym z najpiękniejszych miast europejskich - Barcelonie. Dla grona nauczycieli natomiast wyzwaniem projektowym staje się łączenie elementów gier oraz najnowszych europejskich trendów w metodyce nauczania z wymaganiami polskiej podstawy programowej.

Zaangażowanie uczniów w realizację zadań projektowych jest niespotykane. Od momentu rozpoczęcia i promocji projektu w środowisku lokalnym rozwijają oni umiejętności interpersonalne oraz nawiązują nowe znajomości za pośrednictwem bezpiecznych platform przeznaczonych do komunikacji międzynarodowej, takich jak np. eTwinning.

To niesamowicie rozwija i kształtuje młode osobowości pełne kreatywności, chęci współpracy w zespole i tolerancji

- To uczniowie przy niewielkim wsparciu nauczycieli aranżują galerie, wystawy oraz prezentacje dotyczące krajów europejskich. To niesamowicie rozwija i kształtuje młode osobowości pełne kreatywności, chęci współpracy w zespole i tolerancji To niesamowicie rozwija i kształtuje młode osobowości pełne kreatywności, chęci współpracy w zespole i tolerancji – mówi Magda Kubiak, nauczycielka języka angielskiego w ZSO nr 16, która koordynuje projekt przez najbliższe dwa lata (dwa poprzednie projekty koordynowała Hanna Florek, również nauczycielka języka angielskiego).

Magda Kubiak dodaje: - Udział w projektach międzynarodowych dostarcza bogatych źródeł inspiracji prosto z różnych stron Europy. Sprawia też, że szkoła staje się zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela miejscem ciekawym, do którego wracają każdego dnia z uśmiechem na twarzy.

GORZÓW WLKP. Szkoła Podstawowa nr 13 w Gorzowie po raz kolejny uczestniczy w międzynarodowym projekcie Erasmus+

GORZÓW WLKP. Uczniowie z Niemiec, Hiszpanii i Francji poznaj...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska