Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie! Tylko u nas pokażecie klasę!

Zbigniew Borek 95 722 57 72 [email protected]
Klasa 2b Gimnazjum nr 8 w Zielonej Górze (wychowawczyni Ewa Cebula) rok temu była wśród nagrodzonych już w eliminacjach. Dostała programy antywirusowe i gry komputerowe.
Klasa 2b Gimnazjum nr 8 w Zielonej Górze (wychowawczyni Ewa Cebula) rok temu była wśród nagrodzonych już w eliminacjach. Dostała programy antywirusowe i gry komputerowe. Mariusz Kapała
- To była świetna zabawa i dlatego w tym roku chcę wystartować jeszcze raz już z nową klasą - mówi Edyta Kiełpińska z Bogdańca. Jako pierwsza zgłosiła swoich wychowanków do plebiscytu "GL" i kuratora oświaty - Pokażcie klasę.

Pani Edyta mieszka w Bogdańcu pod Gorzowem i uczy w miejscowym gimnazjum języka niemieckiego. W zeszłym roku startowała w naszej rywalizacji ze swoją klasą 3, która opuściła już mury szkoły. Jej uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony, awansowali do finału, gdzie walczyli dzielnie i byli o włos od nagród. - Moi nowi uczniowie z 1b też chcą pokazać klasę. Jeszcze się dobrze nie znamy, bo to dopiero początek roku szkolnego, ale już wiem, że będzie super! - śmieje się Edyta Kiełpińska.

Nabór do tegorocznej zabawy ogłosiliśmy wspólnie z kuratorem oświaty 1 września. Zgłoszenie jest bardzo proste: wystarczy e-mail od dyrektora szkoły lub wychowawcy (dyrektor może zgłosić klasę w każdej kategorii, a nawet kilka klas w każdej kategorii, wychowawca oczywiście tylko klasę własną). Rywalizacja będzie przebiegać w trzech kategoriach: klasy 1-3 podstawówek, klasy 4-6 podstawówek, klasy gimnazjalne. Prosimy o zgłoszenia do 30 września na adres [email protected] z podaniem szkoły, klasy i nazwiska wychowawcy z namiarami na niego (telefon, e-mail).

Termin zgłoszeń mija 30 września, ale im wcześniej się zgłosicie, tym lepiej, bo będziecie mieli więcej czasu na wykonanie zadań, no i częściej będziecie pojawiać się na łamach "Gazety Lubuskiej" i naszego portalu www.gazetalubuska.pl. To ważne, bo wynik rywalizacji zależy przecież i od jury, i od SMS-ów wysyłanych przez Czytelników i Internautów.

Czy warto się zgłosić? - Oczywiście, bo bez względu na zadania i miejsca w klasyfikacji plebiscyt jest świetną zabawą i naprawdę pozwala uczniom pokazać klasę - mówi Agnieszka Kazimierczuk, wychowawczyni klasy VI w małej szkole (126 uczniów) w Trzebiczu koło Drezdenka. Jej wstępne zgłoszenie przyszło do nas jako drugie, a klasa ma już pełne wsparcie dyrektora szkoły Beaty Turczyn. Wychowankowie pani Agnieszki bawili się z nami już w zeszłym roku. - Wtedy nie udało nam się wejść do finału. Nie byliśmy tym załamani, ale teraz liczymy na więcej! - śmieje się pani Agnieszka, która przez cały rok przesyłała nam relacje z życia klasy i szkoły (możecie je zobaczyć w naszym serwisie Pokażcie klasę na portalu www.gazetalubuska.pl).

- Rywalizujące rok temu klasy potrafiły zaangażować całe wspólnoty szkolne i lokalne środowiska, dzięki czemu poszerzyły możliwości współpracy z nimi i promowały szkolne osiągnięcia. Liczę, że doświadczenia z ubiegłego roku zachęcą także inne klasy do wzięcia udziału w tej ambitnej rywalizacji - mówi Roman Sondej, lubuski kurator oświaty, który współorganizuje plebiscyt. Podkreśla też, że nasze tegoroczne zadania znakomicie wpisują się w ministerialne hasło Roku Szkoły z Pasją.

Przeczytaj list redaktor naczelnej "GL" i kuratora oświaty do dyrektorów szkół

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska