Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z Ekonomika są już studentami

Anna Białęcka
W Akademii Młodego Przedsiębiorcy swoją wiedze na temat działalności firm zdobywać i poszerzać będą uczniowie głogowskich szkół ponadgimnazjalnych.
W Akademii Młodego Przedsiębiorcy swoją wiedze na temat działalności firm zdobywać i poszerzać będą uczniowie głogowskich szkół ponadgimnazjalnych. Anna Białęcka
Akademia Młodego Przedsiębiorcy rozpoczęła działalność w PWSZ w Głogowie. - Mam nadzieję, że udział w tych zajęciach pozwoli mi dowiedzieć się wszystkiego o prowadzeniu własnej firmy - powiedziała nam trzecioklasistka Kamila Bernaś.

Z oferty Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej skorzystało ponad 100 uczniów szkół ponagimnazjalnych, którzy w komplecie stawili się na inaugurację akademii w auli PWSZ. W tym gronie zdecydowaną większość stanowią uczniowie Ekonomika. - Mam nadzieję, że udział w tych zajęciach pozwoli mi dowiedzieć się wszystkiego o prowadzeniu firmy - powiedziała nam trzecioklasistka Kamila Bernaś.

- Być może zajęcia i zdobyta tu wiedza ułatwią nam także zdecydować się na dalsze kształcenie, na przykład w na jednym z kierunków w PWSZ - dodaje Daria Siedy. - Trzy godziny zajęć w sobotę, to nie jest takie złe, a może mieć wpływ na lepsza ocenę z przedmiotu w naszej szkole - wyjaśniają Ilona Pawełka i Sylwia Nawrot.

Akademia Młodego Przedsiębiorcy to wspólny projekt uczelni i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie. - Ideą przyświecającą temu przedsięwzięciu jest przybliżenie problematyki szeroko rozumianej działalności gospodarczej - wyjaśnia koordynatora programu Teresa Maszczak, dyr. Instytutu Ekonomicznego w PWSZ. - Dzięki uczestnictwu w Akademii będzie można dowiedzieć się m.in. jak zaplanować i założyć własną firmę, skąd pozyskać środki na działalność, czy też jak zdobywać klientów.

Akademia Młodego Przedsiębiorcy to wspólny projekt Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych. Zajęcia odbywać się będą w systemie semestralnym. Program semestru zimowego przewiduje cztery spotkania. Są one skierowane do młodzieży, jednak, jak zapewniają organizatorzy, z propozycji mogą skorzystać także dorośli głogowianie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Sobotnia inauguracja miała uroczysty przebieg, studentów powitali wicerektor i starosta, życzyli im samych sukcesów. Miała ona być także okazją do wręczenia młodym studentom indeksów, jednak tak się nie stało. - Niestety, drukarnia nie przygotowała ich na czas - powiedziała wicerektor Katarzyna Pantoł. - Powodem jest to, że zgłosiło się więcej osób chętnych do udziału w zajęciach niż przewidzieliśmy. Ale na pewno będą już one gotowe na najbliższe zajęcia, wtedy je państwu wręczymy.

Katarzyna Rusak
rektorka PWSZ
- Nasza oferta, skierowana do młodzieży, ma dać jej możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu ekonomii. Ale nie tylko, chcielibyśmy by była to także okazja do poznania naszej uczelni, co w przyszłości może zaowocować wyborem kierunku studiów na PWSZ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska