Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z gimnazjum przy ogólniaku w Szprotawie wiedzą, co to sukces

Redakcja
Autorzy plakatu cieszą się z trzeciego miejsca
Autorzy plakatu cieszą się z trzeciego miejsca Katarzyna Boryna
„Plus do sukcesu” to hasło, pod którym szkoła realizowała ogólnopolski program edukacyjny dla gimnazjalistów. Uczniowie szprotawskiego gimnazjum zajęli też trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie za plakat,, w ramach przedsięwzięcia.

Organizatorem projektu była Fabryka Idei Sp. z o.o. we Wrocławiu, na zlecenie Polkomtel Sp. z o.o. w Warszawie. Uczniowie Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi byli w niego zaangażowani i nie żałują. Mówią, że było warto. Nie tylko ze względu na bardzo atrakcyjne zajęcia realizowane w ramach projektu, ale także niesamowicie ucieszył ich fakt nagrodzenia wspólnej pracy (plakatu) w konkursie zorganizowanym w ramach inicjatywy.

Plakat zaprojektowany i wykonany przez gimnazjalistów miał zachęcić rówieśników do realizacji swoich marzeń. Jest dziełem pięciu gimnazjalistów z klasy II: Zuzanny Zielonki, Wiktorii Jarzeńskiej, Magdy Sterniczuk, Igi Brojanowskiej i Marcina Stachury.
- Emocji było dużo, bo całe przedsięwzięcie rozpoczęło się już w grudniu, a my naszą pracę wysłaliśmy dosłownie w ostatniej chwili, bo na tydzień przed zakończeniem projektu – opowiadają autorzy. - Nie do końca wierzyliśmy, że uda nam się osiągnąć sukces w głosowaniu Internautów, a potem już w drugim etapie. Że tak bardzo doceni nas profesjonalne jury powołane przez organizatora, bo konkurencja z całej Polski była naprawdę poważna… Ale daliśmy radę i naszym plakatem wygraliśmy zestaw fantastycznego sprzętu elektronicznego!.

Cała inicjatywa przyniosła dużo pozytywnych emocji, była też ciekawą propozycją poszerzenia zakresu pracy wychowawczej – projekt (do którego przygotowano komplet świetnych nowatorskich materiałów, scenariuszy, filmów) w swoich założeniach zachęcał do poszukiwania i rozwijania własnych zainteresowań, uczył kreatywności, zachęcał do sięgania w różnych sytuacjach po niestandardowe rozwiązania. To bardzo przydatne umiejętności, więc bardzo dobrze, że podkreśla się ich znaczenie w pracy wychowawczej z uczniami w szkole. Zaangażowanych w sukces było sporo osób: realizatorka zajęć Aleksandra Kaleta, opiekun techniczny i autorka zdjęć Katarzyna Boryna, jak również wszyscy uczniowie, nauczyciele i przyjaciele szkoły, głosujący na nagrodzony plakat, który można zobaczyć w szkole.

Przeczytaj także: Anakonda 16 także w Lubuskiem [PROGRAM ĆWICZEŃ]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska