Udane występy zawodników Startu Zielona Góra na mistrzostwach świata i Polski. Tenisiści stołowi wywalczyli siedem medali

Szymon Kozica
Kajakarze Kamila Kubas i Mateusz Surwiło ze Startu Zielona Góra zajęli piąte miejsca na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Kopenhadze Archiwum Startu Zielona Góra
Sportowcy Startu Zielona Góra zaliczyli kolejne udane występy w zawodach osób niepełnosprawnych. Kajakarze Kamila Kubas i Mateusz Surwiło brali udział w mistrzostwach świata w Kopenhadze, a tenisiści stołowi w mistrzostwach Polski w Gorzowie. Ci drudzy wywalczyli siedem medali.

Kamila Kubas i Mateusz Surwiło to światowa czołówka

Mistrzostwa świata w parakajakarstwie rozegrane zostały 16-19 września w Kopenhadze. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się Kamila Kubas i Mateusz Surwiło ze Startu Zielona Góra. Zawodnicy nie mieli wiele czasu, by odetchnąć po powrocie z igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Zaprezentowali się jednak bardzo dobrze, kwalifikując się w swoich konkurencjach na 200 m do finałów A. Oboje zajęli piąte miejsca: Kamila w klasie KL2 z czasem 56,81, a Mateusz w klasie KL3 - 41,45.

Kamila Kubas to brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku

Kamila Kubas ze Startu Zielona Góra: Nawet brązowy medal w T...

- Tymi wynikami zaznaczyli, że plasują się w czołówce światowej, tym bardziej że w mistrzostwach startowali wszyscy zawodnicy uczestniczący w igrzyskach - podkreśliła Danuta Tarnawska, prezes Startu Zielona Góra.

Piotr Grudzień mistrzem Polski w grze pojedynczej

Z kolei tenisiści stołowi rywalizowali w mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w Gorzowie (17-19 września). Reprezentanci Startu Zielona Góra wywalczyli tam siedem medali.

Drzonków, 20 września 2021. Spotkanie z uczestnikami igrzysk paraolimpijskich w Tokio, zawodnikami Startu Zielona Góra

Zielona Góra nagrodziła swoich bohaterów igrzysk paraolimpij...

Swoją dominację w kraju potwierdził Piotr Grudzień. Czterokrotny medalista igrzysk paraolimpijskich sięgnął po dwa medale: złoty w klasie 8 w grze pojedynczej i srebrny w podwójnej ze swoim klubowym kolegą Hubertem Morusiewiczem. Dwa srebrne krążki zdobył Tomasz Jakimczuk. Brązowy medalista igrzysk paraolimpijskich w Tokio stanął na drugim stopniu podium w klasie 1-2 w singlu i w deblu z Rafałem Czuperem (Start Białystok). Srebrny medal wywalczył także Igor Misztal w klasie 10, a brązowe: Morusiewicz w klasie 10 i Patryk Gatner w kategorii U-23 w klasie 9.

Obejrzyj wideo: Drzonków. Spotkanie z uczestnikami igrzysk paraolimpijskich w Tokio