Udany sezon Stali Gorzów. W lidze piąte miejsce, ale w innych imprezach 12 razy na podium

(pat)
W sezonie 2013 żużlowcy Stali Gorzów 12 razy stawali na podium imprez rangi światowej i krajowej Bogusław Sacharczuk
Sezon 2013 Stal Gorzów zakończyła na piątym miejscu w ekstralidze. Zawodnicy gorzowskiego klubu zdobyli jednak wiele laurów w innych zawodach w Polsce i na świecie. Reprezentanci "żółto-niebieskich" aż dwanaście razy stawali na podium, zarówno w mistrzostwach świata, jak i Brązowym Kasku.

Żużlowcy Stali Gorzów zdobyli łącznie 12 medali w najważniejszych imprezach sezonu 2013. W minionym sezonie stalowcy zdobyli najwięcej medali spośród wszystkich drużyn ekstraligowych, co na pewno cieszy zarząd oraz kibiców. - W szczególności motywują osiągnięcia juniorów w zawodach drużynowych, gdzie prym wiódł Adrian Cyfer, jak i w zawodach indywidualnych, w których brylował Bartosz Zmarzlik - ocenił trener "żółto-niebieskich" Piotr Paluch.

Najcenniejszymi tytułami wydają się być trzecie miejsce Duńczyka Nielsa Kristiana Iversena w Grand Prix oraz Krzysztofa Kasprzaka, który z reprezentacją Polski wywalczył Drużynowy Puchar Świata. Jeżeli chodzi o rozgrywki seniorskie "Kasper" został indywidualnym wicemistrzem Polski oraz wraz z Bartoszem Zmarzlikiem zdobył srebro w mistrzostwach Polski par klubowych, które odbyły się w Gorzowie.

- Należy również podkreślić, że nasi zawodnicy byli reprezentantami swoich krajów w zawodach rangi mistrzostw świata oraz Europy. Kasprzak, Zmarzlik i Iversen walnie przyczynili się do zdobycia medali dla swoich reprezentacji. To z pewnością cieszy. Natomiast spośród obcokrajowców, którzy reprezentowali barwy gorzowskiej Stali w zakończonym sezonie należy podkreślić wspaniałą jazdę Iversena, który przypieczętował ten jakże udany sezon zdobyciem drugiego wicemistrza świata seniorów - stwierdził trener Stali.
Mimo braku medalu w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski, Stal może pochwalić się następującymi osiągnięciami w sezonie 2013:
* IMP - 2. miejsce - Kasprzak
* MIMP - 3. miejsce - Zmarzlik
* MPPK - 2. miejsce - (Kasprzak, Zmarzlik i Cyfer)
* MDMP - 1. miejsce - (Cyfer, Zmarzlik, Łukasz Cyran, Łukasz Kaczmarek i Tomasz Walasek)