Udany start gorzowian w seniorskim Pucharze Polski w sumo

W finale kategorii open kobiet gorzowianka Sylwia Krzemień (z prawej) niespodziewanie pokonała mistrzynię świata, Edytę Witkowską z PTC Pabianice fot. Bogusław Sacharczuk
Aż 69 zawodniczek i zawodników z 13 klubów rywalizowało w hali gorzowskiego ZWKF w indywidualnych zawodach o Puchar Polski. W 11 kategoriach wagowych stoczyli łącznie prawie 160 walk.

Turniej był równocześnie drugim etapem kwalifikacji do reprezentacji Polski seniorów i młodzieżowców na sierpniowe mistrzostwa Europy w Szwajcarii. Bardzo dobrze spisali się gospodarze imprezy - sumici UKS Mieszko przy SP 5 Gorzów Wlkp.

Zdobyli łącznie dziewięć krążków, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. Na podium stanęli: Sylwia Krzemień - 1. w kategorii open i 2. w wadze powyżej 80 kg; Marta Urbaniak - 2. do 80 kg, 3. powyżej 80 kg i 3. w open; Kamila Sobierajska - 3. do 55 kg; Klaudia Apenit - 3. do 65 kg; Michał Wiercioch - 3. do 115 kg; Andrzej Mazurek - 3. do 100 kg.

Zawody uświetniły pokazy adeptów minisumo z UKS Mieszko. Zademonstrowali pady, rytuał walki, charakterystyczne dla tej dyscypliny ćwiczenie nóg shiko oraz stoczyli pokazowe pojedynki.