Zamknij

Gazeta Lubuska

Ukradł samochód i sprzęt o wartości blisko 60 tys. złotych [ZDJĘCIA]

kradzież

Policja

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/10] Następne

Ukradł samochód o sprzęt warte blisko 60 tys. złotych

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa 46-latka, który kierował kradzionym z Niemiec volkswagenem crafterem. Mężczyzna odpowie także za włamanie do garażu, skąd ukradł sprzęt wędkarski, rowery, narzędzia warsztatowe oraz ogrodowe.

Łupem 46-latka padły także tablice rejestracyjne, które wykorzystał później do ukrycia kradzionego auta. Wartość odzyskanego mienia to ponad 60 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w październiku 2016 roku. Mężczyzna został wówczas zatrzymany przez policjantów z wydziału ruchu drogowego, gdy wyjeżdżał z lasu w kierunku głównej drogi. Jak się okazało volkswagen crafter, którym kierował 46-latek, został skradziony z Niemiec.W części bagażowej pojazdu policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z włamania do garażu tj. sprzęt wędkarski, rowery, narzędzia warsztatowe oraz ogrodowe. Ponadto w celu ukrycia skradzionego samochodu, mężczyzna będąc już po stronie polskiej, ukradł tablice rejestracyjne z zaparkowanego samochodu, które przyczepił do kradzionego volkswagena. 46-latek trafił do aresztu. Pisaliśmy o tym w październiku ubiegłego roku.

Sprawa zakończyła się sporządzeniem przez prokuraturę rejonową w Krośnie Odrzańskim aktu oskarżenia i przekazana została do sądu. Łączna wartość odzyskanego mienia to ponad 60 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Kłusownik w Strzelcach Kraj. wpadł we własne sidła? [WIDEO]

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy