Moravia przed HEKO

Mirosław Rolak
Na zakończenie rundy jesiennej piłkarze Spartakusa Daleszyce odnieśli pewne zwycięstwo nad Partyzantem Radoszyce.
Grupa 1. Dziesięć minut Spartakusa. Lider pewnie wygrał w Strawczynie. Jacentów bez punktu.

Moravia Morawica została mistrzem jesieni, wyprzedzając jednym punktem HEKO Czermno. Kapitalne dziesięć minut zapewniło zwycięstwo ekipie Spartakusa Daleszyce. Bez punkty w rundzie jesiennej jest drużyna z Jacentowa.

Hetman Włoszczowa - Astra Piekoszów 4:0 (1:0)

Góral 37, Lichosik 78, Zaganiacz 83, Oduliński 90.
Hetman: Miernik - Cegieła, Oduliński, Szwajkowski, Kwapisz, Fidera, Małek, Orzeł (85. Stawowczyk), Musiał (72. Lichosik), Zbierański (86. K. Wójcik), Góral (75. Zaganiacz).

Astra: Banaś - Karbownik, Jaroszenko, P. Szymański, Florczyk, Grudzień (61. Łukasik), Turek, Opara (46. Wach), Mularczyk, Krzeszowski, Zychalski.
W pierwszej połowie przeważali gospodarze, ale z wielu okazji wykorzystali tylko jedną. Goście w tym okresie także zagrozili bramce Hetmana (Szymański, Zychalski), ale jak zwykle świetnie interweniował Miernik. Po przerwie częściej atakowali goście, ale włoszczowianie przeprowadzali skuteczne kontry. Ozdobą meczu była akcja Fidery, który kapitalnie zagrał w Zaganiacza, a ten strzałem głową zdobył bramkę.

Wicher Miedziana Góra - Politechnika Kielce 3:2 (1:0)

Kołodziej 8, Łukasiewicz 20, Marek 70 - Snoch 65, Brelak 76.
Wicher: Gąsiorowski - Siedlarz, Adamik, Słoń, Sobczyk, Tkacz, Kołodziej, B. Koza (55. Łebek), Starościak (85. Wałek), Łukasiewicz, K. Marek (80. Foderowicz).
Politechnika: Sinkiewicz - Łazarski, Obarzanek, Zagdański, Wodecki, Brelak, Lewandowski, Ostrowski, Snoch, Kobylski, Piwowar.

Piast Chęciny - Nidzianka Bieliny 3:2 (1:1)

Kozieł 10, Łyczek 62, 75 - Maciejski 42, R. Kowalczyk 68.
Piast: Babiarski - Ogonowski, T. Rudnicki, Kasperek, Niechciał, Salwa (46. Łyczek), Jagodzki (46. Korba), A. Rudnicki (46. Sperka), W. Nowak, Kuś, Kozieł.
Nidzianka: Iwan - Prędota, Kosecki, Gawęcki, D. Gałka, P. Gałka, Maciejski (66. Gajda), S. Satro, P. Iwan, R. Kowalczyk, K. Kowalczyk.

Goście w końcówce grali w osłabieniu, bo czerwoną kartkę ujrzał Dominik Gałka. W 8 minucie Kuś nie wykorzystał rzutu karnego, strzelając obok bramki.

Aga Light Jacentów - MKS Stąporków 1:6 (0:4)

Kieloch 89 z karnego - Żelazny 3, 24, Kukuła 9, 68, D. Rzeszowski 38, K. Rzeszowski 57.
Jacentów: Stroiwąs (10. Kozieł) - Makowski, Gromczyk, Bilczak, Kamiński - Kowalski, Niedziela, Maruszewski (75. Stępień), Koterbski, Kieloch, Polak.
Stąporków: Pastucha - Bąk, Wójcik (46. K. Rzeszowski), Lunge, Grabowski, Iwanek, Bujak, D. Rzeszowski, Kukuła, Żelazny, Miller.

Od 30 minuty gospodarze grali w osłabieniu, bo czerwoną kartkę za uderzenie rywala otrzymał Gromczyk. Strzelec dwóch bramek dla gości, Adrian Żelazny bezpośrednio po zakończeniu rundy jesiennej jedzie na testy do trzecioligowej Concordii Piotrków.

Spartakus Daleszyce - Partyzant Radoszyce 3:1 (0:0)

R. Cedro 60, Roter 65 z karnego, Adamczyk 68 - A. Jastrząb 75.
Spartakus: Sroka - Mochocki, Maciejski, Toboła, Adamczyk (70. Smołuch), Otawski, Pająk (46. Śladkowski), R. Cedro, Ostrowski (55. W. Banasik), Roter, M. Banasik.
Partyzant: Kliszewski - Jaskólski, Luzar, Kowalewski, Staniszewski, K. Jastrząb, Komisarski, A. Jastrząb, Baran, Staciwa, Adamczyk (62. Grabowski, 82. Młynarczyk).
Pierwsza polowa była dość niemrawa, a gra toczyła się najczęściej w środku boiska.

Dopiero po przerwie gospodarze "ruszyli", choć pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście (po strzale głową Komisarskiego piłka trafiła w poprzeczkę). W 60 minucie, po wrzutce Rotera, Rafał Cedro ładnie i skutecznie strzelił z "powietrza". Wcześniej po strzale Toboły piłka trafiła w słupek. Na 2:0 podwyższył Roter strzałem z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Cedro. Kolejną bramkę zdobył Adamczyk po indywidualnej akcji. Honorowego gola dla gości strzelił głową Arkadiusz Jarząb, po podaniu z rzutu wolnego.

Lechia Strawczyn - Moravia Morawica 1:4 (0:3)

Dudek 71 - Rożkiewicz 24, P. Strójwąs 32, 78, Malicki 40.
Lechia: Majdziński (46. Wąsowicz) - Dudek, K. Majka, A. Tkaczyk (46. Zięba), Picheta, Gołuchowski (80. M. Tkaczyk), Trzebiński, K. Majka, D. Kasprzyk, M. Majka, Gałęziowski.

Moravia: Woźniak - A. Strójwąs, Zegadło, Koncewicz, Rożkiewicz, Malicki, Nowak, K. Kubicki, M. Kubicki, P. Strójwąs, Chlebowski (70. Jakubczyk).
Ozdobą meczu była bramka Przemysława Strójwąsa w 78 minucie, kiedy morawicki piłkarz popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów trafiając w okienko strawczyńskiej bramki.

Unia Sędziszów - HEKO Czermno 0:1 (0:1)

Kowalewski 45.
Unia: Pycia - Mendrala, Krupa, Zasada, Surdel, Faryna, Zapalski, Rokicki, Konrad Kornobis, Łoboda, Dębski.
HEKO: Smołuch - Foks, Bartkowiak, Tanasiewicz, Michalski - Majchrzak, Marcioch, Józefowski (85 Dylewski), Adamczyk - Kowalewski (60 Starościak), Dworzyński.