MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ulotkami w piratów

DARIUSZ BROŻEK 742 16 83 [email protected]
Brawurę młodych kierowców studzą m.in. zdjęcia rozbitych samochodów eksponowane w gimnazjach i liceach.

- Już czwarty raz organizujemy Tydzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - mówi asp. sztab. Zbigniew Witkowski, naczelnik sekcji ruchu drogowego w Komendzie Powiatowej Policji. - Celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, a sama akcja odbywa się pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Ulotkami w piratów

Funkcjonariusze drogówki dyscyplinują piratów drogowych mandatami i wnioskami kierowanymi do sądu. Od kilku dni kontrolowanym kierowcom wręczają ulotki i apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Spotykają się także z młodzieżą. Np. dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Edward Rybarczyk zaprosił do szkoły Z. Witkowskiego oraz ratowników z pogotowia, którzy opowiedzieli młodzieży o przyczynach i skutkach wypadów, a także o sprzęcie ratowniczym.
Policjanci twierdzą, że przyczynami wielu kolizji i wypadków drogowych są brawura oraz brak doświadczenia kierowców. - Niestety, w tym roku mieliśmy więcej takich zdarzeń drogowych niż w tym samym okresie minionego roku - mówią. - Wśród sprawców przeważają osoby, które mają prawo jazdy mniej niż dwa lata. Dlatego działania prewencyjne prowadzimy także w szkołach średnich, bo wielu uczniów ma już prawa jazdy.

Wraki studzą brawurę

Na korytarzu ,,budowlanki’’ ustawiono tablicę ze zdjęciami z policyjnego archiwum. Na fotografiach uwieczniono wraki rozbitych samochodów. Na niektórych nie można nawet rozpoznać marki pojazdu. - Widok kompletnie zniszczonych samochodów studzi rozpalone głowy młodych kierowców - wyjaśnia dyrektor Rybarczyk.
Po kilkunastominutowej prelekcji młodzież otoczyła wianuszkiem tablicę ze zdjęciami wraków. - Chyba już nie wsiądę do samochodu - komentuje jedna z uczennic.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska