Jakub Niechciał
Rex Features/East News
Iga Świątek fantastycznie zaczęła czwartkowy mecz z Anastasiją Sevastovą w drugiej rundzie US Open. Po dwóch godzinach walki górą (3:6, 6:1, 6:3) była jednak ostatecznie ubiegłoroczna półfinalistka z Nowego Jorku.

Padający w środę deszcz sprawił, że Iga Świątek musiała czekać aż do czwartku, by rozegrać swój mecz w drugiej rundzie US Open. W końcu wyszła na kort i sprawdziły się słowa Wojciecha Fibaka, który chwaląc młodszą koleżankę po fachu przyznał, że mecz z rozstawioną z „12” Anastasiją Sevastovą to dla niego zagadka.

Taki właśnie był, bo pierwszy set był popisem Polki. Dobrze serwująca, mądrze rozgrywająca akcje z głębi kortu, wywierająca presję na rywalce, skupiona w kluczowych momentach. Świątek przełamała rywalkę na 4:2 i już nie pozwoliła jej odrobić tej straty. Wygrała w pełni zasłużenie, a zabójcze dla Łotyszki były zwłaszcza jej uderzenia po linii z bekhendu i forhendu.

Drugą partię warszawianka również zaczęła dobrze, jednak przy stanie 1:1 nie wykorzystała dwóch szans na przełamanie rywalki i kompletnie się pogubiła. Trzecia partia była bardziej wyrównana, a Świątek walczyła do końca. Nie zdeprymowało jej prowadzenie Sevastovej 3:1. Odrobiła stratę, po chwili jednak znów dała się przełamać. Nerwy - to one były kluczowej, bo umiejętnościami nie ustępowała rywalce.

Ostatecznie górą (3:6, 6:1, 6:3) była Łotyszka. W trwającym godzinę i 58 minut meczu Świątek popełniła aż 55 niewymuszonych błędów, z czego 45 w drugim i trzecim secie - to najlepiej oddaje przebieg wydarzeń na korcie. Posłała również 28 kończących uderzeń. Bilans Sevastovej 17 winnerów i 24 błędy.

W trzeciej rundzie Łotyszka zmierzy się z Chorwatką Petrą Martić, która wygrała z Rumunką Aną Bogdan 6:2, 6:4.