Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga! Znamy ważne terminy naborów do przedszkoli i szkół. Sprawdź, kiedy i o czym musisz pamiętać

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Nabory do klas pierwszych szkół podstawowych oraz do miejskich przedszkoli rozpoczną się w tym roku dopiero 18 maja
Nabory do klas pierwszych szkół podstawowych oraz do miejskich przedszkoli rozpoczną się w tym roku dopiero 18 maja Mariusz Kapała, Jacek Katarzyński
Tegoroczny nabór do przedszkoli i szkół podstawowych będzie wyjątkowy. Miasto przesunęło terminy rekrutacji. Znamy już ważne daty, o których nie mogą zapomnieć rodzice. Sprawdź, kiedy i co musisz zrobić, by Twoje dziecko znalazło się w wymarzonej placówce.

Nabory miały rozpocząć się zaraz po świętach Wielkanocnych, ale się nie odbyły. Prezydent Janusz Kubicki podjął decyzję o ich przesunięciu. Rekrutacja ma się rozpocząć 18 maja i odbyć się w sposób elektroniczny

Rekrutacja odbyłaby się w sposób elektroniczny. Dyrektor departamentu edukacji i spraw społecznych Wioleta Haręźlak zdaje sobie sprawę, że zawsze w czasie naboru trzeba było wypełnić sporo załączników i zanieść papiery do przedszkola pierwszego wyboru (wskazując także drugiego czy trzeciego wyboru, gdyby w pierwszym nie było już miejsc). Tym razem wszystko ma się odbyć drogą elektroniczną.

Miasto zapewnia, że dla wszystkich dzieci wystarczy miejsc w przedszkolach. Może być jedynie taka sytuacja, że nasza pociecha nie dostanie się do tej placówki, na której najbardziej będzie nam zależeć (bo np. znajduje się najbliżej naszego domu czy pracy). Wtedy jest szansa, że otrzyma miejsce w przedszkolu, które wskazaliśmy jako drugie czy trzecie w kolejności. A gdyby i tak się nie stało, bo wszędzie zabraknie miejsc? Wówczas miasto przydzieli miejsce w placówce, w której pozostaną wolne miejsca. I z tym rodzice muszą się liczyć.
Miasto zapewnia także, że dla żadnego ucznia nie zabraknie też miejsca w klasach pierwszych szkół podstawowych. Późniejsze nabory nie będą miały na to w ogóle wpływu.

HARMONOGRAM NABORU DO PRZEDSZKOLI W ROKU 2020/21

 • 18 maja 27 maja - złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz dokumentów, potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych.

 • do 29 maja - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe.

 • 5 czerwca godz. 12.00 - opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

 • 5 czerwca godz. 12:00 - 10 czerwca - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do wskazanego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia.

 • 12 czerwca godz. 12.00 - opublikowanie list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. Postępowanie uzupełniające

 • 15 czerwca - informacja o przedszkolach, które po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego nadal dysponują wolnymi miejscami.

  COMPONENT {"params":{"text":"POLECAMY TEŻ","id":"polecamy-tez"},"component":"subheading"}

  NAUCZYCIELKA W STROJU MISIA POD DOMAMI DZIECI

 • 16 czerwca 19 czerwca - złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych.

 • do 23 czerwca - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu uzupełniającym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe.

 • 25 czerwca godz. 12:00 - opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

 • 25 czerwca godz. 12.00 - 26 czerwca - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do wskazanego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia.

 • 29 czerwca godz. 12.00 - opublikowanie list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

HARMONOGRAM NABORU DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Czynności związane z przyjęciem do klas I szkół podstawowych, dzieci z oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

 • 18 maja 27 maja - składanie przez rodziców dzieci, którym prezydent miasta wskazał, jako miejsce realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego, oddział przedszkolny w szkole podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której
  dziecko mieszka, wniosków o przyjęcie do klasy I tej szkoły podstawowej – dzieci te są przyjmowane do klasy I bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego.

Czynności związane z przyjęciem do klas I szkół podstawowych, dzieci zamieszkałych w obwodach szkół podstawowych

 • 18 maja 27 maja - składanie przez rodziców dzieci, zamieszkach w obwodzie danej szkoły podstawowej, zgłoszenia do szkoły podstawowej obwodowej. Dzieci te są przyjmowane do klasy I szkoły podstawowej obwodowej bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego.

Postępowanie rekrutacyjne

 • 18 maja 27 maja - składanie wniosków o przyjęcie do publicznych szkół podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydatów kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

UWAGA!
Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal będzie dysponować wolnymi miejscami.

 • 28 maja -1 czerwca - próby sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów sportowych.

UWAGA!
1.Wymagania związane z ubieganiem się o przyjęcie do oddziałów sportowych określają przepisy ustawy Prawo oświatowe.
2.Informacja o jednostkach prowadzących nabór do tych oddziałów znajdziecie Państwo w Informacji o naborze dla rodziców zamieszczonej na stronie www.zielona-gora.pl

 • 2 czerwca godz. 13.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki próby sprawności fizycznej.

 • do 4 czerwca - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe.

 • 12 czerwca godz. 13.00 - opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

 • 12 czerwca od godz. 13.00 - 16 czerwca potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do wskazanej szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia.

 • 17 czerwca godz. 13.00 opublikowanie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Postępowanie uzupełniające

 • 17 czerwca - informacja o szkołach podstawowych, które po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego nadal dysponują wolnymi miejscami
 • 18 czerwca - 19 czerwca - składanie wniosków o przyjęcie do publicznych szkół podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydatów kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu uzupełniającym.

UWAGA!
Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania uzupełniającego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.

 • 22 czerwca - próby sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów sportowych.

UWAGA!
1.Wymagania związane z ubieganiem się o przyjęcie do oddziałów sportowych określają przepisy ustawy Prawo oświatowe.
2.Informacja o jednostkach prowadzących nabór do tych oddziałów znajdziecie Państwo w Informacji o naborze dla rodziców zamieszczonej na stronie www.zielona-gora.pl

 • 23 czerwca godz. 13.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki próby sprawności fizycznej
 • do 24 czerwca - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu uzupełniającym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe.
 • 26 czerwca godz. 13.00 - opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
 • 26 czerwca od godz. 13.00 - 29 czerwca potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do wskazanej szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia.
 • 30 czerwca godz. 13.00 - opublikowanie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

ZOBACZ TEŻ

Nowe zasady zdalnego nauczania weszły w życie 25 marca 2020 roku.

Czy zdalne nauczanie w czasach koronawirusa podzieli nauczyc...

Zobacz wideo: Opłaty za przedszkola i szkoły w dobie koronawirusa

wideo: Dzień Dobry TVN

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska