W 9. kolejce II ligi piłki ręcznej kobiet Lider Świebodzin...

W 9. kolejce II ligi piłki ręcznej kobiet Lider Świebodzin wygrał na wyjeździe z MKS-emVictoria Świebodzice

Zdjęcie autora materiału

Wiesław Zdanowicz

Gazeta Lubuska

Zespół MUKS Lider Świebodzin

Zespół MUKS Lider Świebodzin ©Wiesław Zdanowicz

W niedzielę, 16 grudnia, MUKS Lider Świebodzin w grupie wielkopolskiej II ligi piłki ręcznej kobiet był podejmowany przez rywalki z MKS-u Victoria Świebodzice. Pojedynek ligowy prowadzili sędziowie: Adam Parkitny i Karol Zając. Wynik spotkania 26:29 (10:18).

W drużynie Liderek zagrały: Ewelina Janecka, Emilia Pyrtek, Magdalena Sobczak (12), Natalia Smagur, Karolina Mrozowicz (10), Paulina Pyś, Katarzyna Sędziak, Anna Staruszkiewicz (2), Wiktoria Kowol (2), Angelika Wieczorek (3), Julia Szulc. Trener: Jan Kaniecki

W pomeczowym komentarzu trener Jan Kaniecki powiedział nam: - Mecz od samego początku ułożył się po naszej myśli. Skuteczna gra w obronie i dobrze funkcjonująca bramka, to dało nam komfort gry.
    Skuteczne kontry zbudowały przewagę 8. bramek na drugą połowę. Początek drugiej polowy to zbyt nerwowa gra naszych zawodniczek i proste błędy w obronie - spowodowało to, że nasza przewaga zmalała do 5. bramek. Końcówka meczu to błędy w ataku i obronie i gospodynie odrobiły jeszcze dwie bramki. Pojechaliśmy w 9 zawodniczek, co miało duży wpływ na naszą grę w drugiej połowie.