W Bibliotece Norwida w Zielonej Górze: ks. profesor Andrzej...

  W Bibliotece Norwida w Zielonej Górze: ks. profesor Andrzej Draguła ze swoją najnowszą książką „Kościół na rynku. Eseje pastoralne”

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W Bibliotece Norwida w Zielonej Górze: ks. profesor Andrzej Draguła ze swoją najnowszą książką „Kościół na rynku. Eseje pastoralne”
  1/5
  przejdź do galerii

  W Bibliotece Norwida w Zielonej Górze: ks. profesor Andrzej Draguła ze swoją najnowszą książką „Kościół na rynku. Eseje pastoralne” ©Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska

  Biblioteka Norwida zaprasza w czwartek, 4 lutego 2021 r. na prezentację najnowszej książki ks. prof. Andrzeja Draguły o marketingu w Kościele – „Kościół na rynku. Eseje pastoralne” i spotkanie z autorem.
  W czwartek, 4 lutego 2021 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze Norwida - kolejne wydarzenie online.
  O godz. 18.00 na Facebooku Biblioteki Norwida rozpocznie się transmisja spotkania z ks. prof. Andrzejem Dragułą. Dr hab. teologii, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, przewodniczący Rady Instytutu Nauk Teologicznych US, członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, członek redakcji kwartalnika „Więź” i Rady Naukowej Laboratorium „Więzi” - w swojej najnowszej książce „Kościół na rynku. Eseje pastoralne” napisał o marketingu w Kościele.

  Ks. Andrzej Draguła: „Kościół na rynku. Eseje pastoralne”


  O książce ks. prof. Draguły czytamy: Marketing religijny to dziedzina w Polsce mało znana i budząca nieufność. W Kościele wciąż zauważa się pewien dystans wobec korzystania z technik reklamowych, wynikający zapewne z kojarzenia ich ze sprzedażą, działalnością komercyjną, zyskiem, a nawet manipulacją i kłamstwem. Jak jednak zauważa ks. Andrzej Draguła, instrumenty kryjące się pod terminami „marketing” i „reklama” same w sobie nie są ani dobre, ani złe. Przekonuje też w swojej książce, że wiara i ekonomia, Kościół i rynek, zbawienie i marka, duszpasterstwo i marketing są sobie bliższe, niż nam się wydaje.

  Andrzej Draguła – ksiądz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pochodzi z Lubska. Dr hab. teologii, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, przewodniczący Rady Instytutu Nauk Teologicznych US, członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. Publicysta. Członek redakcji kwartalnika „Więź” i Rady Naukowej Laboratorium „Więzi”. Stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad" im. bp. Jana Chrapka w roku 2018. Autor wielu książek, m.in.: „Ocalić Boga. Szkice z teologii sekularyzacji”; „Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą”; „Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem”; „Emaus. Tajemnice dnia ósmego”.

  4. Festiwal Filmu i Teatru - Kozzi Film Festiwal w Zielonej Górze

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Jak zadbać o czyste powietrze?

  Jak zadbać o czyste powietrze?

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Gazety za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Gazety za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż!

  Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż!