W czwartej kolejce II ligi okręgowej trampkarzy Święci zagrali z Polonistami

Wiesław Zdanowicz
W cieniu rozgrywek seniorskich toczy się rywalizacja drużyn dziecięcych i młodzieżowych.

W ostatnią sobotę kwietnia na płycie bocznej świebodzińskiego stadionu odbył się mecz czwartej kolejki II ligi okręgowej C1 Trampkarz Grupa 1 Zielona Góra, w którym trampkarze Santosu podejmowali rywali z Polonii Nowe Kramsko (przypomnijmy na marginesie, że kramszczanie wygrali w ubiegłym roku turniej o Puchar Prezesa LZPN, Roberta Skowrona, rozegrany w Szczańcu).

Mecz prowadziła trójka sędziowska (na zdjęciu z prawej) w składzie: Katarzyna Hoffmann, Piotr Maczalski jako arbiter główny, i Bartosz Kasperowicz.

Pierwsza odsłona meczu miała przebieg „rozpoznawczej” rozgrzewki, w której piłkarze obu zespołów badali wzajemnie umiejetności przeciwników. Na przerwę zawodnicy schodzili z murawy z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron grę zdominowali młodzi Święci, którzy praktycznie nie opuszczali połowy przeciwnika, raz po raz zagrażając bramce, w której Bartosz Jędrzy robił, co mógł, by zminimalizować wymiar klęski.

Trzeba przyznać, że akcje

wyprowadzane przez świebodzińską młodzież z pola robiły na kibicach wrażenie i świadczą, że w piłkarzach tkwi sportowy potencjał.

Zespół trenowany przez piłkarza drużyny seniorskiej Patryka Podwyszyńskiego tworzą: Adrian Kowal, Michał Przewłocki, Radosław Pietrzak, Jakub Borkowski, Filip Borówczak, Mateusz Wierciński, Filip Jokiel, Jakub Paszkowski, Jędrzej Jakimowicz, Patryk Nowak, Michał Strózik, Marek Klimowicz, Kamil Grykiel, Kacper Idaszak, Błażej Obst, Maciej Zieliński, Dawid Sowiński, Paweł Wansorra. Kierownik drużyny: Paweł Śliwa.

Wyniki czwartej kolejki rozegranej w sobotę, 30 kwietnia: Lech Sulechów - MKS Nowe Miasteczko 3:7, Santos Świebodzin - Polonia Nowe Kramsko 4:0, TT Przylep - Odra Bytom Odrzański 3:2