Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Głogowie trwa święto dla miłośników wiedzy, czyli III Dni Nauki i Sztuki

(czas)
Pokazy robotów cieszyły się dużym zainteresowaniem
Pokazy robotów cieszyły się dużym zainteresowaniem Fot. Szymon Czaja
Dużym zainteresowaniem cieszą się głogowskie dni nauki i sztuki zorganizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Trwają już drugi dzień. Uczelnia przygotowała bogaty program, z którego chętnie korzystają uczniowie głogowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz wielu innych zainteresowanych.
Zorganizowano pokazy nowoczesnego sprzętu dla niedosłyszących.
Zorganizowano pokazy nowoczesnego sprzętu dla niedosłyszących. Fot. Szymon Czaja

Zorganizowano pokazy nowoczesnego sprzętu dla niedosłyszących.
(fot. Fot. Szymon Czaja)

- To prawdziwe święto dla miłośników wiedzy, która tutaj jest podawana w bardzo przystępny sposób - powiedziała Justyna Rękoś, która studiuje na PWSZ. - Najbardziej zaciekawiło mnie oglądanie monet pod mikroskopem i pokaz robotów. Myślę, że największą popularnością cieszą się pokazy robotów i występy zespołu muzycznego.

Korytarze budynku PWSZ są zatłoczone odwiedzającymi. - Przyszłyśmy żeby zobaczyć pokazy robotów, monet pod mikroskopem i nowoczesnego sprzętu dla niedosłyszących - powiedzieli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego. - Ale zostaniemy dłużej niż planowaliśmy. Nie spodziewaliśmy się, że aż tyle rzeczy nas zaciekawi.

- Dzisiaj też przychodzi wielu ludzi, ale jest ich nieco mniej niż wczoraj - mówili pracownicy z portierni. - Większość ludzi zatrzymuje się na chwilę przy muzykach, którzy grają w galerii "Wejście". Niektórzy próbują ułożyć kostkę Rubika.

Aron Szklarek, który gra na gitarze w uczelnianej kapeli rockowej, prowadził również zawody w układaniu kostki Rubika. - Każdy może spróbować ułożyć kostkę, a zapewniam, że nie jest to takie trudne, jak się niektórym wydaje - powiedział Aron. - Wystarczy zrozumieć dość proste reguły. Już kilku osobom udało się ułożyć kostkę. Niektórzy męczyli się pół godziny, a inni układali ją w pięć minut. W nagrodę wręczamy ciekawe albumy i książki oraz cukierki. Słodycze cieszyły się największym zainteresowaniem - zażartował Aron.

- Jesteśmy zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem - powiedziała rzeczniczka uczelni Urszula Drozd. - Odwiedzili nas uczniowie chyba wszystkich głogowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz wielu innych zainteresowanych. Po raz pierwszy Dni Nauki i Sztuki trwały aż dwa dni.

Większość ludzi zatrzymuje się na chwilę przy muzykach, którzy grają w galerii "Wejście”.
Większość ludzi zatrzymuje się na chwilę przy muzykach, którzy grają w galerii "Wejście”. Fot. Szymon Czaja

Większość ludzi zatrzymuje się na chwilę przy muzykach, którzy grają w galerii "Wejście".
(fot. Fot. Szymon Czaja)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska